Chcą oznaczyć groby powstańców na 100-lecie odzyskania niepodległości

2
Fot. kozminwlkp.pl
Nie ma miejscowości, w której nie trwałyby przygotowania w związku z 100. rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości. W Koźminie Wielkopolskim pojawił się pomysł, by groby powstańców oznaczyć pamiątkowymi tabliczkami.

Z takim pomysłem wyszedł Honorowy Komitet Gminnych Obchodów Setnej Rocznicy Odzyskania Niepodległości Rzeczypospolitej Polskiej i Setnej Rocznicy Wybuchu Powstania Wielkopolskiego w Koźminie Wielkopolskim. Ma to być sposób na uczczenie pamięci Powstańców Wielkopolskich, spoczywających na cmentarzach na terenie miasta i gminy.

Na ich grobach mogłyby się pojawić okolicznościowe tabliczki. Nie jest to jednak takie proste. Część z nich można zlokalizować jedynie dzięki pomocy rodzin. Dlatego burmistrz Koźmina apeluje do potomków powstańców, by zgłaszali miejsca spoczynku walczących oraz o złożenie wniosku, potwierdzającego, że wskazana osoba była Powstańcem Wielkopolskim. Nieodzowne jest też wyrażenie zgody na oznakowanie grobu.

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

2 KOMENTARZE

  1. Dopóki są jeszcze tacy którzy będą głosować na opozycję totalną, to wstrzymałbym się od oznaczania grobów. „Zlikwidujemy pomnik smoleński”, CBA i IPN.

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick