Chcą być najaktywniejsi w radzie. Czy stworzą koalicję?

1
Fot. facebook.com/pg/DariuszGrodzinski
"Obiecujemy, że będziemy najaktywniejszymi radnymi" - zapowiada Dariusz Grodziński z pozostałymi radnymi Koalicji Obywatelskiej. Niedoszły prezydent Kalisza, który w drugiej turze musiał uznać wyższość Krystiana Kinastowskiego deklaruje, że nie będzie próżnował w Radzie Miasta Kalisza. Z kim wejdzie w koalicję?

Grodziński popierany przez Koalicję Obywatelską zdobył 36,50%, ale nie załamuje się. Jeszcze w niedzielny wieczór pogratulował telefonicznie zwycięzcy, a dzisiaj zapowiedział, że zakasuje rękawy i bierze się do pracy.

Dariusz Grodziński został bowiem wybrany na radnego Rady Miasta Kalisza i zadeklarował właśnie, że nie zamierza siedzieć przez pięć lat z założonymi rękami. “Chcemy zapewnić wszystkich mieszkańców, że bardzo poważnie traktujemy nasze mandaty i zaufanie, którym nas obdarzyli. Obiecujmy, że będziemy najaktywniejsi spośród wszystkich radnych” – podkreślił.

POWIĄZANE: Krystian Kinastowski prezydentem Kalisza. “Czuję moc” [OFICJALNE WYNIKI]

Koalicyjny Komitet Wyborczy Platforma.Nowoczesna Koalicja Obywatelska uzyskał w jesiennych wyborach 8 mandatów i będzie największą siłą w radzie. Istnieje duże prawdopodobieństwo, że rajcy tego ugrupowania będą chcieli porozumieć się z reprezentantami Komitetu Wyborczego Wyborców Wszystko i Samorządny Zgodnie dla Kalisza (z tego komitetu startował prezydent elekt Krystian Kinastowski) i stworzyć koalicję, która dawałaby większość w radzie. W opozycji zostaliby rajcy Prawa i Sprawiedliwości (7 radnych) oraz SLD Lewica Razem (3).

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

1 KOMENTARZ

  1. Najaktywniejsi to wy cały czas jesteście. Tylko ta aktywność nie zawsze służy budowaniu. Wyborcy to pokazali szczególnie Grodzinskiemu.

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick