Centrum Kształcenia Praktycznego misterem budownictwa

0
Centrum Kształcenia Praktycznego wraz z infrastrukturą techniczną i zagospodarowaniem terenu. Ta inwestycja zdobyła grand prix 45. edycji konkursu zyskując tytuł Mistera Budownictwa roku 2018. Puchary i gratulacje odebrał inwestor, czyli starosta ostrowski, ale także wszyscy, którzy pracowali przy tej inwestycji, od koncepcji, przez projekt po realizację.

Jury konkursu dla budowlańców było jednogłośne, bo ostrowskie Centrum Kształcenia Praktycznego to obiekt zrealizowany na poziomie światowym – mówił przewodniczący komisji.

Grand Prix dla Centrum Kształcenia Praktycznego to nie jedyna nagroda 45. edycji konkursu. Wyróżniono też inwestycje z terenu południowej Wielkopolski w poszczególnych kategoriach. Za budownictwo oświatowe tytuł mistera i wicemistera trafił w ręce prezydent Ostrowa Beaty Klimek za budowę przedszkola przy Kujawskiej i rozbudowę oraz adaptację na przedszkole budynku przy Grabowskiej.

Puchar odebrał też m.in. burmistrz Raszkowa Jacek Bartczak za rozbudowę i nadbudowę raszkowskiego ratusza. W tej samej kategorii tytuł wicemistera za zespół szkolno-przedszkolny w Słaborowicach otrzymał wójt gminy Ostrów Wlkp. Kapituła doceniła też kompleksową termomodernizację zespołu szkół w Chynowej. Tu inwestorem była gmina Przygodzice. Misterem w kategorii obiektów opieki społecznej został Dom Pomocy Społecznej dla Dzieci i Młodzieży w Broniszewicach. Tytułami i pucharami wyróżniono też projektantów, wykonawców i inwestorów, którzy w ubiegłym roku wybudowali lub zmodernizowali budynki biurowe, pawilony handlowe, hale produkcyjne czy budynki mieszkalne. Najwiecej, bo aż 11 tytułów mistera lub wicemistera przyznano za inwestycje zrealizowane na terenie powiatu ostrowskiego. Wśród wyróżnionych znalazł się jeden obiekt z Krotoszyna, jeden z Ostrzeszowa, dwa z Kalisza i dwa z powiatu pleszewskiego.

redaktor wlkp24.info
agnieszka.kurzawa@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick