Centrum Kształcenia Praktycznego już prawie gotowe

1
Od nowego roku szkolnego ma zostać oddane do użytku. Rocznie ma z niego skorzystać ponad 1000 uczniów. Mowa o Centrum Kształcenia Praktycznego, które powstaje przy ul. Wojska Polskiego.

Pierwsze etap budowy już dobiega końca. – Etap budowlany właściwie już się zakończył. Teraz pozostaje tylko kwestia wyposażenia centrum w maszyny, na których kształcić się będą uczniowie – mówi Janusz Grzesiak ze Starostwa Powiatowego w Ostrowie Wielkopolskim.

Powstanie 11 nowoczesnych pracowni – Korzystać z nich będą uczniowie z Zespołu Szkół Budowlano-Energetycznych, Zespołu Szkół Transportowo-Elektrycznych i Zespołu Szkół Technicznych. Nowo powstałe centrum będzie kształcić uczniów w dwudziestu kilku zawodach. Te wiodące to technik mechanik i operator obrabiarek skrawających. Całe wyposażenie Centrum Kształcenia Praktycznego to prawie 7 mln złotych. 85% środków pochodzi z Unii Europejskiej, pozostałość z budżetu Starostwa Powiatowego – mówi Marek Wojtasz, dyrektor Szkół Transportowo-Elektrycznych, koordynator projektu.

>> Jesteśmy też na Facebooku. Polub nasz fanpage! <<

Zajęcia będą znajdowały się w obowiązkowym planie zajęć każdego ucznia. Ze względów bezpieczeństwa plany zajęć zostaną tak ułożone, aby nie kursować między szkołą, a centrum – Jest to jeszcze wszystko na etapie konsultacji, ale chcemy by np. jeden dzień zajęć w tygodniu odbywał się tylko i wyłącznie w Centrum Kształcenia Praktycznego. Nie chcemy, by uczniowie z Zespołu Szkół Technicznych czy Budowlanych-Energetycznych kursowali między szkołą, a centrum. Chodzi tutaj przede wszystkim o bezpieczeństwo uczniów – dodaje Janusz Grzesiak.

Oficjalne rozpoczęcie działania centrum datowane jest na początek września.

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

1 KOMENTARZ

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick