Centra wypunktowała błędy Polonii Marcinki Kępno

To był triumfalny powrót na boisko przy ul. Kusocińskiego. Centra Ostrów Wielkopolski po kilkumiesięcznej rozłące z domowym obiektem wreszcie wróciła do siebie i wygrała z przytupem pokonując Polonię Marcinki Kępno 4:1. Spotkanie było jednak bardzo wyrównane.

Gospodarze wyszli na prowadzenie w 16. minucie za sprawą Jakuba Kłobuska, który otworzył wynik. Niewiele ponad kwadrans później Szymon Strączkowski podwyższył na 2:0, a gola kontaktowego tuż przed przerwą zdobył Filip Latusek.

W drugiej połowie Polonia chciała zagrać tak, jak w pierwszej, bo wiedziała, że prezentując taki poziom, jest w stanie wywieźć z Ostrowa co najmniej punkt. Gospodarze nie dali się jednak zaskoczyć i przeanalizowali błędy, które popełnili w pierwszych 45 minutach. Po zmianie stron rywalizacja nadal była wyrównana, ale skuteczność była tym razem już tylko po stronie Centry.

W 53. minucie Szymon Strączkowski podwyższył na 3:1, a w 65. wynik meczu na 4:1 ustalił Jakub Kłobusek. Zwycięstwo zasłużone, choć nieoczywiste biorąc pod uwagę poziom gry obu drużyn.