Centra górą w derbach Ostrowa

Pierwsza połowa należała do gości, którzy stworzyli sobie wiele ciekawych sytuacji. Pierwsza bramka padła w 23. minucie. Miłosz Nowicki popisał się rewelacyjnym strzałem zza pola karnego. Gra Ostrovii nie zachwycała, za to Centra czuła się, jak ryba w wodzie, atakując coraz odważniej.

Tuż po rozpoczęciu drugiej połowy, w 46. minucie, piłka znalazła się pod polem karnym Ostrovii. W dużym zamieszaniu strzelał Jakub Michalski. Dzięki temu trafieniu, kapitan gości podwyższył wynik spotkania na 0:2.

Wtedy Ostrovia zabrała się za odrabianie strat. Trener Marcin Kałuża dokonał kilku zmian, ściągając m.in. Łukasza Wiącka – kapitana Ostrovii, który kuśtykał schodząc z boiska. W 67. minucie kontaktową bramkę strzelił Daniel Kaczmarek. To jednak nie wystarczyło na dobrze grającą defensywę Centry.

Pod koniec spotkania kibice byli świadkami dziwnej sytuacji, po której Kaczmarek otrzymał czerwoną kartkę. Zawodnik po gwizdku sędziego próbował wybić piłkę. To zachowanie -zdaniem arbitra – zasługiwało na wyrzucenie zawodnika z boiska.

Najbliższy mecz Ostrovia zagra na wyjeździe z Tarnovią Tarnowo Podgórne, natomiast Centra na boisku przy ul. Kusocińskiego podejmie Unię Swarzędz.

Ostrovia 1909 – KP Centra 1:2 (0:1)
0:1 – Miłosz Nowicki (23.)
0:2 – Jakub Michalski (46.)
1:2 – Daniel Kaczmarek (67.)