Cenna wygrana Ostrovii, duża wpadka Centry

Początek meczu w Ostrowie Wielkopolskim był udany dla gospodarzy. W 22 minucie bramkę na 1:0 dla Ostrovii zdobył Daniel Kaczmarek. W 33 minucie w roli głównej wystąpił Marek Szymanowski i było 2:0 dla biało-czerownych, którzy jednak jeszcze przed przerwą pozwolili rywalowi na strzelenie kontaktowej bramki. W 36 minucie Bartosza Jankowskiego pokonał Maciej Rojewski.

Na początku II połowy gospodarze nie potrafili wykorzystać kilku świetnych okazji. Rywalem tymczasem nie zamierzali rezygnować. Końcówka meczu była niezwykle dramatyczna. W 82 minucie Maciej Rojewski doprowadził do wyrównania 2:2. Na szczęście dzisiaj Ostrovia miała w swoim składzie Daniela Kaczmarka, który został bohaterem spotkania. W 85 minucie zdobył bramkę, która dała wygraną 3:2.

Dużą wpadkę zanotowała ostrowska Centra, która po raz kolejny straciła punkty w meczu z zespołem z dołu tabeli. Dwa tygodnie temu podopieczni trenera Mariusza Posadzego przegrali w Opatówku. Dzisiaj Centra uległa Orkanowi w Śmiłowie 0:2.

Cenne zwycięstwo zanotowała za to Pogoń, która w Nowych Skalmierzycach pokonała Victorię Września 4:1. Komplet punktów został też w Gołuchowie, gdzie LKS pokonał Wartę Międzychód 3:1.

W czwartoligowej tabeli z dorobkiem 38 punktów przewodzi Lubuszanin Trzcianka, który o dwa punkty wyprzedza Unię Swarzędz. Po 29 punktów mają na koncie zespoły Pogoni Nowe Skalmierzyce i Centry, które zajmują odpowiednio 5. i 6. miejsce w tabeli. Na 10. pozycji z 24 punktami jest LKS Gołuchów, natomiast Ostrovia po dzisiejszej wygranej ma 20 punktów i zajmuje 15. lokatę.