“Calm” – prace Darii Barbary Bruź

0
Tworzę każdego dnia, to dla mnie jak powietrze – mówi Daria Barbara Bruź, artystka z Nowych Skalmierzyc. Jej obrazy od czwartku wiszą na ścianach ostrowskiego klubu Stara Przepompownia. Zarówno abstrakcje, jak i portrety kobiet uszlachetnione płatkami złota wyśmienicie prezentują się na czerwonych cegłach i wreszcie można przekonać się o tym osobiście. Wystawę pt. „Calm” można oglądać w piątki i soboty. Sam także klub powoli budzi się do życia.

Kolekcja obrazów, którą Daria Barbara Bruź prezentuje w klubie Stara Przepompownia zatytułowana jest „Calm”. To zestaw abstrakcji i wizerunków kobiet tworzonych w specyficznym okresie pandemii, który dla wielu okazał się luksusowy, bo oferował dużo wolnego czasu. Stąd tytuł wystawy.

Daria Barbara Bruź maluje akrylem na papierze. Często zdobi swoje prace tzw. szlagmetalem, czyli płatkami złota, które dodają jej pracom szlachetności. Wernisaż prac Darii Barbary Bruź odbył się w czwartek. To pierwsze po długiej przerwie, artystyczne spotkanie w Starej Przepompowni zorganizowane przez Małgorzatę Dąbrówkę. Od jutra do klubu można będzie przyjść (nie tylko na wystawę), w każdy piątkowy i sobotni wieczór.

redaktor wlkp24.info
agnieszka.kurzawa@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick