Były wichury i burze śnieżne. Nadchodzi oblodzenie! IMGW z kolejnym ostrzeżeniem!

0
W poniedziałkowe przedpołudnie nad region nadciągnęło załamanie pogody. Mieszkańcy okolicznych powiatów musieli się zmierzyć z silnym wiatrem, a nawet... burzą śnieżną. Niestety to nie koniec. IMGW wydało kolejne ostrzeżenie. Tym razem drogi i chodniki będą oblodzone. Alert obowiązuje aż do godziny 8.00 rano we wtorek.

Poniedziałkowe przedpołudnie nie należało do łatwych dla kierowców, jak i pieszych. Nad powiaty południowej Wielkopolski nadciągnął front, który przyniósł ze sobą bardzo silne porywy wiatru, opady śniegu, a nawet burze śnieżne!

Strażacy z regionu odnotowali po kilka interwencji związanych z warunkami atmosferycznymi, ale na szczęście nie były to poważne zdarzenia. Nikt też nie ucierpiał.

Synoptycy ostrzegają, że to nie koniec trudnych warunków na drogach. Od godziny 12.45 w poniedziałek do godziny 8.00 rano we wtorek obowiązuje ostrzeżenie pierwszego stopnia przed oblodzeniem. „Prognozuje się zamarzanie mokrej nawierzchni dróg i chodników po opadach deszczu, deszczu ze śniegiem i mokrego śniegu powodujące ich oblodzenie. Temperatura powietrza obniży się do około -2°C. Temperatura minimalna przy gruncie około -3°C. Ujemna temperatura powietrza utrzyma się do jutra do około godziny 11” – czytamy w komunikacie.

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick