Były burmistrz Ostrzeszowa sekretarzem w Kobylej Górze. Jak czuje się w nowej roli?

0
Mariusz Witek - były burmistrz Ostrzeszowa został wybrany na sekretarza gminy Kobyla Góra. Pracę na nowym stanowisku rozpoczął w kwietniu. Jak czuje się w nowej roli? Jakie obowiązki na nim ciążą? Więcej w materiale wideo.

Przypomnijmy. Na stanowisko sekretarza gminy Kobyla Góra zgłosiły się dwie osoby: były sekretarz Doruchowa Tomasz Bugaryn i były burmistrz Ostrzeszowa Mariusz Witek. Ostatecznie do konkursu przystąpił tylko Witek, ponieważ na dzień przed rozmową kwalifikacyjną Tomasz Bugaryn zrezygnował z ubiegania się o to stanowisko. – Funkcję sekretarza pełniła w naszym urzędzie przez ostatnie pół roku pani Renata Świeściak, dawna zastępczyni burmistrza Wieruszowa. Chcieliśmy przedłużyć z nią umowę, ale pani sekretarz podjęła decyzję o rezygnacji. Dlatego byliśmy zmuszeni ogłosić konkurs  wyjaśnił dziennikarzom Telewizji Proart, Wiesław Berski, wójt Kobylej Góry.

Mariusz Witek był burmistrzem Ostrzeszowa w latach 2010-2018. W jesiennych wyborach samorządowych przegrał z Patrykiem Jędrowiakiem, który w pierwszej turze wyprzedził go o 1094 głosy. W drugiej turze Witek zdobył 4227 głosów, a Jędrowiak 5661. Były włodarz Ostrzeszowa od początku 2019 roku piastował funkcję dyrektora biura w Ostrzeszowskiej Lokalnej Grupie Działania. Na tym stanowisku pracował trzy miesiące.

Więcej na ten temat zobaczą Państwo już wkrótce w „Wydarzeniach” Telewizji Proart.

redaktor wlkp24.info
anna.lawicka@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick