„Było spokojnie” – służby podsumowują święta

0
Okres świąteczny za nami. Służby podsumowują pierwsze dni wolne od pracy, ale szykują się także na okres sylwestrowo-noworoczny. Zarówno policjanci, jak i strażacy apelują o rozwagę i umiar. Mundurowi Wydziału Ruchu Drogowego przypominają, by nie wsiadać za kierownicę po spożyciu alkoholu. Z kolei strażacy proszą o ostrożne obchodzenie się z fajerwerkami.

Na drogach powiatu ostrowskiego w okresie świątecznym na szczęście nie doszło do żadnego poważnego wypadku. – Doszło do siedmiu kolizji drogowych ale nikt nie został poważnie ranny. Policjanci zatrzymali także do kontroli blisko 200 kierujących. Na szczęście wszyscy byli trzeźwi – informuje sierż. sztab. Małgorzata Michaś, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Ostrowie Wielkopolskim.

Tegoroczne święta mogą nazwać spokojnymi także ostrowscy strażacy. Tu także nie doszło do żadnych poważnych zdarzeń. – Byliśmy wzywani do pożarów sadzy w kominie, oraz do zdarzeń drogowych. Interweniowaliśmy także w jednym z mieszkań w Odolanowie. Tam istniało prawdopodobieństwo ulatniania się tlenku węgla – mówił bryg. Krzysztof Biernacki, oficer prasowy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Ostrowie Wielkopolskim.

Święta przebiegły spokojnie także w Pleszewie. – Odnotowaliśmy trzy kolizje drogowe, ale nikt nie został poszkodowany. Nie ujęliśmy także żadnego kierowcy pod wpływem alkoholu – informuje asp. Monika Kołaska z KPP w Pleszewie.

Do tragicznego zdarzenia doszło natomiast w piątek na drodze krajowej nr 36, na trasie Krotoszyn-Kobylin. Tam kierujący samochodem osobowym zginął na miejscu po zderzeniu z ciężarówką.

Mundurowi apelują o rozwagę także podczas pozostałych dni oraz w Sylwestra i Nowy Rok. Policjanci i strażacy przypominają o ostrożnym obchodzeniem się z fajerwerkami. – Przede wszystkim dzieci nie mogą mieć do nich dostępu! Prosimy także dorosłych aby z rozsądkiem podchodzili do tego typu zabaw – dodaje sierż. sztab. Małgorzata Michaś.

Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego w następnych dniach będą kontrolować kierowców. Patroli można spodziewać się na drogach wyjazdowych z miast, ale także w samym centrum.

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick