“Było naprawdę spokojnie” – raport z wietrznej nocy w regionie

0
Wczorajszy wieczór i noc należały do naprawdę wietrznych. Na szczęście obyło się bez poważniejszych szkód. Strażacy mogą tę noc zaliczyć do naprawdę spokojnych.

– Nie odnotowaliśmy ani jednego wyjazdu. Wiatr momentami wiał naprawdę mocno, obawialiśmy się pracowitej nocy. Na szczęście tak nie było – dowiedzieliśmy się ze stanowiska kierownia Państwowej Straży Pożarnej w Ostrowie Wielkopolskim.

Taka sama sytuacja miała miejsce w Jarocinie i Pleszewie.

– Jedyną akcję jaką odnotowaliśmy, była w miejscowości Rojów. Zostaliśmy wezwani do leżącego na drodze gminnej konaru drzewa. Powodował on utrudnienia w ruchu. Szybko usunęliśmy przeszkodę i wszystko wróciło do normy. Nikt nie ucierpiał – powiedzieli nam strażacy z ostrzeszowskiej jednostki.

Wczoraj w Kaliszu oraz gminie Brzeziny, strażacy zostali wzywani do zerwanych linii energetycznych oraz zwisających gałęzi. Na tym się jednak skończyło. – Noc była spokojna, nie odnotowaliśmy żadnego wyjazdu – usłyszeliśmy ze stanowiska kierowania Straży Pożarnej w Kaliszu.

Wiatr ma uspokoić się już dzisiejszego dnia. Warto jednak na siebie uważać i zrezygnować np. z parkowania samochodem pod drzewami.

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick