Była strażnica odzyskuje dawny blask, a to jeszcze nie koniec!

1
Dawna strażnica, a obecnie siedziba Powiatowego Zarządu Dróg odzyskuje utracony blask. Jeden z charakterystycznych punktów Ostrowa Wielkopolskiego ma już nową elewację po pracach termomodernizacyjnych. Na ukończeniu jest także była wieża strażacka, która swym wyglądem ma także wrócić do czasów swej świetności.

Budynek powstał na przełomie osiemnastego i dziewiętnastego wieku. Czyli ma prawo czuć się wysłużonym. Przez wszystkie lata był wielokrotnie modernizowany na potrzeby działalności straży pożarnej w Polsce.

Od ponad dziesięciu lat służy Powiatowemu Zarządowi Dróg w Ostrowie Wielkopolskim, który już nie mógł doczekać się remontu, który obejmował termomodernizację oraz nową elewację. Odświeżono także wnętrza budynku.

Na dachu zamontowano także instalację fotowoltaiczną do produkcji energii elektrycznej, która przyczyni się do zmniejszenia zapotrzebowania na energię. I mimo że budynek, nie służy już w żadnym stopniu straży pożarnej, zdecydowano także odświeżyć wieże strażacką, która jest charakterystycznym elementem ostrowskiego gmachu.

Środki na termomodernizację pochodzą z środków zewnętrznych, a cały koszt remontu to kwota ponad półtora miliona złotych.

redaktor wlkp24.info
marcin.gebel@tvproart.pl

1 KOMENTARZ

  1. Cieszy mnie dbałośś o ten zabytek panie Piotrze tym bardziej, że w naszym miescie nie mamy ich za dużo. A budynek był ciekawy , po remoncie zyska jeszcze na urodzie i będzie cieszył Ostrowian i nie tylko. Pozdrawiam.

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick