DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst
DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst

Ten artykuł jest wyświetlany w trybie archiwalnym, co może skutkować nieprawidłowym wyświetlaniem niektórych elementów.

Była strażnica odzyskuje dawny blask, a to jeszcze nie koniec!

Budynek powstał na przełomie osiemnastego i dziewiętnastego wieku. Czyli ma prawo czuć się wysłużonym. Przez wszystkie lata był wielokrotnie modernizowany na potrzeby działalności straży pożarnej w Polsce.

Od ponad dziesięciu lat służy Powiatowemu Zarządowi Dróg w Ostrowie Wielkopolskim, który już nie mógł doczekać się remontu, który obejmował termomodernizację oraz nową elewację. Odświeżono także wnętrza budynku.

Na dachu zamontowano także instalację fotowoltaiczną do produkcji energii elektrycznej, która przyczyni się do zmniejszenia zapotrzebowania na energię. I mimo że budynek, nie służy już w żadnym stopniu straży pożarnej, zdecydowano także odświeżyć wieże strażacką, która jest charakterystycznym elementem ostrowskiego gmachu.

Środki na termomodernizację pochodzą z środków zewnętrznych, a cały koszt remontu to kwota ponad półtora miliona złotych.

Napisz do autora

Komentarze (1)
  • Z
    zdzisław.

    czwartek, 5 lipca, 2018

    Cieszy mnie dbałośś o ten zabytek panie Piotrze tym bardziej, że w naszym miescie nie mamy ich za dużo. A budynek był ciekawy , po remoncie zyska jeszcze na urodzie i będzie cieszył Ostrowian i nie tylko. Pozdrawiam.

    Odpowiedz
Dołącz do dyskusji
Dodaj swój komentarz