Była po służbie. Uratowała ludzi z płonącego budynku

0
Funkcjonariuszka jarocińskiej policji była już po służbie. Po drodze do domu zauważyła pożar budynku mieszkalnego. Powiadomiła służby ratunkowe i sama ruszyła z pomocą. Uratowała dwie starsze osoby, które znajdowały się w zadymionym budynku. Gdyby nie szybka pomoc mogłoby dojść do tragedii.

Posterunkowa Martyna Ignasiak z Wydziału Prewencji i Ruchu Drogowego przejeżdżając przez miejscowość Witaszyczki zauważyła na poddaszu jednego z budynków mieszkalnych, unoszący się gęsty dym i płomienie.

Kiedy dotarła na miejsce, dwóch mężczyzn próbowało gasić ogień. Policjantka weszła do środka budynku. – W mieszkaniu panowało już bardzo mocne zadymienie. Okazało się, że znajdują się w nim dwie starsze osoby. Posterunkowa Ignasiak pomogła im założyć ciepłe okrycie i wyjść na zewnątrz. Funkcjonariuszka ustaliła też, że nikt nie powiadomił o niebezpieczeństwie straży pożarnej. Powiadomiła więc o zdarzeniu służby ratunkowe, a sama zaopiekowała się wyprowadzonymi z domu osobami do czasu przyjazdu służb – informuje asp. Agnieszka Zaworska, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Jarocinie.

Źródło ognia znajdowało się w budynku gospodarczym. Płomienie szybko rozprzestrzeniły się na część mieszkalną. Z żywiołem walczyło sześć zastępów straży pożarnej przez blisko sześć godzin.

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick