DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst
DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst

Była minister komentuje działania prezesa NIK. "O bezstronności to dawno zapomniał"

Wracamy do tematu zawiadomienia przygotowywanego do prokuratury przez Najwyższą Izbę Kontroli. Mamy komentarz ówczesnej minister rodziny i polityki społecznej Marleny Maląg.

„Zamiast konkursu ofert kampania wyborcza – NIK zawiadamia prokuraturę” – taki tytuł nosi komunikat opublikowany na stronie Najwyższej Izby Kontroli. O sprawie informowaliśmy w czwartkowe przedpołudnie. Wówczas też skierowaliśmy prośbę o komentarz w tej sprawie do Marleny Maląg – byłej minister rodziny i polityki społecznej, której resort odpowiadał za realizację programu „Aktywni+” w 2023 roku.

CZYTAJ: NIK zawiadamia prokuraturę w sprawie byłej Minister Rodziny i Polityki Społecznej. Sprawa dotyczy programu „Aktywni+” realizowanego przez resort w 2023 roku

Posłanka Prawa i Sprawiedliwości, a wcześniej szefowa resortu przekonuje, że jest spokojna o rozwój sytuacji: – Najwyższa Izba Kontroli jak najbardziej może składać zawiadomienia. Jesteśmy spokojni. W dobrze pojętym interesie publicznym dla dobra Polaków podejmowaliśmy odpowiedzialne działania przez całe osiem lat sprawowania rządów.

Parlamentarzystka z Ostrowa Wielkopolskiego uznała, że sprawa ma charakter polityczny zarzucając brak bezstronności w wykonaniu szefa NIK-u, twierdząc: – Szef kierujący tą instytucją, myślę, że o bezstronności to dawno zapomniał.

Odniosła się też do działań obecnego rządu złożonego z Koalicji Obywatelskiej, Lewicy i Trzeciej Drogi. – Dzisiaj realizowany jest najważniejszy ze stu konkretów opozycji 13 grudnia, a więc przede wszystkim zemsta i chaos w państwie. Spokojnie. Jestem przekonana, że program był realizowany właściwie – dodała.

Więcej w materiale wideo.

8 Dołącz do dyskusji

Napisz do autora

Komentarze (8)
 • M
  mieszkaniec

  czwartek, 22 lutego, 2024

  Szanowna Pani, NIK pracuje na dokumentach nie na podstawie plotek czy Pani oświadczeń. Dokumenty będzie badać prokuratura. Jeśli coś znajdą to nie ma zmiłuj. Czasy kumpli w prokuraturze się skończyły. Rozumiem, że dla was zaczął się Armagedon. Jak to mówią? Karma wraca!

  Odpowiedz
  • M
   Michal

   czwartek, 22 lutego, 2024

   jesli myslisz że czas kumpli sie skończył to jeszcze mało wiesz o życiu a o polityce wręcz nic. Zmiana jest tylko taka że teraz kto inny ma kumpli , no i w TVN o tym głośno nie mówią. a dokumenty to różnie można interpretowac patrz np sprawa Pegasusa i sedziego Tulei, jak to różnie można postrzegać dokumenty.

   Odpowiedz
   • M
    mieszkaniec

    czwartek, 22 lutego, 2024

    Panie pisiorku, czas na wstyd, a nie na odgryzanie się. Wycie odrywanych od koryta jest nawet śmieszne. Pana czas pewnie też niedługo się skończy.

    Odpowiedz
    • Z
     Zbychu

     piątek, 23 lutego, 2024

     Ostrów przeprasza za Marlenę

     Odpowiedz
 • C
  CBDU

  czwartek, 22 lutego, 2024

  Malągowa ma przechlapane. Pieniądze szły dla ziomków z pisu.

  Odpowiedz
 • H
  Historyk

  piątek, 23 lutego, 2024

  Igrzyska trwają. PO puste obietnice się nie realizują. Donek gdzie jest paliwo za 5 zł podobno jedna decyzja miała sprawę załatwić 2 miechy rudy rządzi i co? tabletka dzień PO

  Odpowiedz
  • N
   Nic

   piątek, 23 lutego, 2024

   Zapytaj się Obajtka i pisiorow którzy niszczyli gospodarke

   Odpowiedz
 • J
  JAN

  piątek, 23 lutego, 2024

  KOALICJA 15-GO PAŹDZIERNIKA pani MÓWI!!! 13-GO GRUDNIA TYLE CZASU KOSZTOWAŁO ODRYWANIE POPRZEDNIKÓW OD KORYTA!!!. DATA 13-GO GRUDNIA AKURAT PASUJE DO PARTI pis 75% POSŁÓW I DZIAŁACZY pis TO BYLI KOMUNIŚCI LUB INFORMATORZY SB!!!

  Odpowiedz
Dołącz do dyskusji
Dodaj swój komentarz