Był wojewodą wielkopolskim. Został ministrem w rządzie Morawieckiego

5
Fot. Marek Borawski/KPRP
Pełniący w minionych latach funkcję wojewody wielkopolskiego Zbigniew Hoffmann został członkiem rządu premiera Mateusza Morawieckiego. Polityk Prawa i Sprawiedliwości jest posłem. Teraz otrzymał nową rolę - ministra w kancelarii premiera. Złożony przez szefa KPRM-u wniosek został przyjęty przez prezydenta Andrzeja Dudę, który wręczył nominację politykowi w środę w Pałacu Prezydenckim.

Były wojewoda wielkopolski Zbigniew Hoffmann otrzymał stanowisko w rządzie. W środę odebrał z rąk prezydenta Andrzeja Dudy powołanie na członka Rady Ministrów. Razem z nim dokumenty odebrali: Mariusz Błaszczak (Minister Obrony Narodowej na urząd Wiceprezesa Rady Ministrów), Agnieszka Ścigaj oraz Włodzimierz Tomaszewski (na ministrów – Członków Rady Ministrów). – To wielka odpowiedzialność wziąć na siebie pełnienie urzędu ministra w tych trudnych czasach – powiedział podczas uroczystości prezydent RP.

Urodzony w Poznaniu polityk Prawa i Sprawiedliwości pełnił funkcję wojewody wielkopolskiego od 8 grudnia 2015 do 11 listopada 2019 roku. To jego na tym stanowisku zastąpił Łukasz Mikołajczyk. Wcześniej Hoffmann był także wicewojewodą kujawsko-pomorskim (od 7 listopada 2006 do 29 listopada 2007).

Zbigniew Hoffmann złożył rezygnację z funkcji wojewody wielkopolskiego, a 11 listopada 2019 roku przyjął ją premier Mateusz Morawiecki. Jak uzasadnił wówczas Wielkopolski Urząd Wojewódzki w Poznaniu, „decyzja wojewody ma związek z objęciem przez niego mandatu posła z okręgu konińskiego. Zbigniew Hoffmann w wyborach parlamentarnych był liderem listy Prawa i Sprawiedliwości – zdobył blisko 43 tys. głosów”.

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

5 KOMENTARZE

  1. Mieli zmniejszyć liczebność urzędników, ministrów itp., a jest wręcz przeciwnie – co rusz powoływany jest nowy, tworzone nowe stołki, żeby tylko pisowskie towarzycho było dobrze ulokowane i wynagradzane. Trzy *

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick