Był poszukiwany przez kaliską policję. Wpadł pod Ostrzeszowem

0
zdjęcie poglądowe / fot. Max Fleischmann / Unsplash
43-latek z Kalisza został już doprowadzony do aresztu śledczego, gdzie odsiaduje zaległą karę. W ręce policjantów wpadł jednak na terenie zupełnie innego powiatu. Podejrzenia mundurowych skierował na siebie wyłudzając wcześniej pieniądze oraz kierując samochodem pod wpływem alkoholu.

Ostrzeszowska policja została poinformowana, że na terenie stacji paliw w Ligocie, nieznany sprawca, poruszający się samochodem marki Ford, podając się za znajomego właściciela wyłudził od pracownika stacji 1500 złotych i odjechał z miejsca zdarzenia. Wpadł już jednak następnego dnia i to podczas kontroli Wydziału Drogowego. Okazało się, że jechał tym samym pojazdem, którym dzień wcześniej uciekł. – W toku podjętych czynności okazało się, że mężczyzna tego dnia kierował samochodem znajdując się w stanie nietrzeźwości. Pomiar wskazał ponad 1,5 promila. Sprawdzenie kierującego w policyjnym systemie pozwoliło na ustalenie, że jest on również poszukiwany przez Komendę Miejską Policji w Kaliszu celem doprowadzenia do aresztu śledczego i odbycia kary pozbawienia wolności – informuje st. asp. Magdalena Hańdziuk, oficer prasowy KPP w Ostrzeszowie.

43-latek został przekazany do dyspozycji prokuratora, a następnie trafił w ręce funkcjonariuszy służby konwojowej, którzy przewieźli go do aresztu śledczego.

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick