Był pijany. Zaatakował ratowników medycznych

0
archiwum wlkp24.info
Pijany i agresywny mężczyzna został zatrzymany przez policję po tym, jak ubliżał ratownikom medycznym i zniszczył ambulans. Do zdarzenia doszło w Kaliszu w okolicach Alei Wojska Polskiego i ulicy Serbinowskiej. Mężczyzna kopał i uderzał pięścią w drzwi karetki i spowodował wgniecenia w karoserii pojazdu.

Do sytuacji doszło, gdy ratownicy medyczni odtransportowali pacjenta do domu po jego hospitalizacji. Wtedy podszedł do nich mężczyzna. Był pod wpływem alkoholu. Ratownicy chcąc uniknąć zbędnej konfrontacji nie zwrócili uwagi na mężczyznę. Kiedy ci weszli do ambulansu mężczyzna zastawił im drogę i zaczął uderzać pięścią w przednią i boczną szybę szybę. Kierowca zaczął cofać. Wtedy pobudzony kaliszanin stanął z tyłu pojazdu i zaczął kopać w drzwi powodując straty w postaci wgnieceń karoserii – informuje kaliskie media Paweł Gawroński, rzecznik prasowy kaliskiego szpitala.

Gdy policja była już w drodze, wandal zaczął oddalać się z miejsca zdarzenia. Został jednak dogoniony i obezwładniony przez policjantów. Jak się okazało był pod wpływem alkoholu. Policja obecnie prowadzi czynności w tej sprawie.

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick