Był kompletnie pijany. Zatrzymała go policjantka po służbie

0
Blisko 2,5 promila alkoholu miał w organizmie mężczyzna, który postanowił wsiąść za kierownicę samochodu. Na szczęście jego jazdę udaremniła policjantka kaliskiej komendy, która będąc po służbie zatrzymała pijanego. Teraz czekają go surowe konsekwencje. Zabrano mu prawo jazdy, a w więzieniu może spędzić najbliższe dwa lata.

Policjantka, która wieczorem znajdowała się już po służbie zauważyła, że jeden z kierowców zjeżdża na chodnik i uderza w przydrożną latarnię. Następnie próbował wycofać i odjechać z miejsca zdarzenia. Wtedy interweniowała kaliska policjantka. Kiedy otworzyła drzwi auta, wyczuła od siedzącego za kierownicą mężczyzny intensywną woń alkoholu. Podejrzewając, że kierowca pojazdu jest nietrzeźwy, postanowiła wyjąć kluczyki ze stacyjki forda, uniemożliwiając mu w ten sposób dalszą jazdę. O całej sytuacji powiadomiła telefonicznie oficera dyżurnego KMP w Kaliszu – mówi asp. Anna Jaworska-Wojnicz, oficer prasowy kaliskiej policji. 

Na miejsce przyjechali mundurowi pełniący służbę i przebadali mężczyznę alkomatem. Ten wskazał blisko 2,5 promila alkoholu. 48-latka czekają surowe konsekwencje. Za jazdę po pijanemu grozi mu do dwóch lat więzienia. Oprócz tego odpowie on także za spowodowanie kolizji drogowej.

Policjanci apelują o informowanie służb w przypadku, gdy zauważymy dziwnie zachowującego się kierowcę. Jeśli mamy chociaż cień podejrzenia, że może on znajdować się w stanie nietrzeźwości, należy udaremnić mu dalszą jazdę! Pijany kierowca stwarza ogromne zagrożenie nie tylko dla siebie, ale także innych uczestników ruchu drogowego.

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick