DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst
DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst

Byk uciekł z gospodarstwa i przepadł bez śladu. Szukają go już tydzień

Z jednego z gospodarstw na terenie powiatu kępińskiego uciekł byk. Poszukiwania trwają już tydzień.

zdjęcie poglądowe / fot. Albrecht Fietz / Pixabay

W ostatni piątek późnym popołudniem z jednego z gospodarstw rolnych w powiecie kępińskim uciekł byk. Widziano go m.in. na terenie gminy Doruchów. Samorząd wydał w tej sprawie komunikat, w którym czytamy: „Apelujemy o zwiększoną uwagę i prosimy o kontakt z Komendą Powiatową Państwowej Straży Pożarnej w Ostrzeszowie pod nr. tel. 112 w przypadku zauważenia zwierzęcia”.

W poszukiwania zaangażowano strażaków, policję, Powiatowy Inspektorat Weterynarii w Ostrzeszowie i Służbę Leśną. Przedstawiciele straży pożarnej z Ostrzeszowa potwierdzają, że byk był widziany przez kilku mieszkańców. Podano przybliżoną lokalizację zwierzęcia, ale kiedy służby dotarły na miejsce, już go tam nie było.

Poszukiwania utrudnia m.in. rosnąca na polach kukurydza. Zwierzę było widziane właśnie w okolicach tych upraw czy to na terenie powiatu ostrzeszowskiego (gdzie obecnie podobno się znajduje), czy kępińskiego, co utrudnia jego znalezienie i schwytanie. Jego poszukiwania są kontynuowane.

Co zrobić, kiedy napotkamy byka?

Dr Marek Zwiernik z Powiatowego Inspektoratu Weterynarii w Ostrzeszowie podpowiada, aby nie zbliżać się do zwierzęcia. Nie jest ono dzikie, ale znajduje się w środowisku dla siebie obcym, co może powodować u niego większy stres. W takiej sytuacji trudno przewidzieć, jak byk może się zachować. Należy postępować ostrożnie i w przypadku takiego spotkania zgłosić jego obecność w konkretnym miejscu kontaktując się np. z lokalną strażą pożarną.

1 Dołącz do dyskusji

Napisz do autora

Komentarze (1)
  • A
    Antek

    piątek, 18 sierpnia, 2023

    Może już zjedzony?

    Odpowiedz
Dołącz do dyskusji
Dodaj swój komentarz