Bus dla niepełnosprawnych seniorów

0
Miejski samorząd pochwalił się dzisiaj 9-osobowym busem dostosowanym do przewozu osób niepełnosprawnych. Auto kosztowało 170 tysięcy złotych, ale niemal połowę tej kwoty pokryło dofinansowanie z PFRON-u. Jak tylko miną pandemiczne obostrzenia, podopieczni Dziennego Domu "Senior +" będą mogli dojeżdżać nim na zajęcia.

Do tej pory takiego busa nie mieliśmy – mówiła prezydent Ostrowa Wielkopolskiego Beata Klimek prezentując zakupiony przez miasto Ostrów Wielkopolski bus do przewozu osób niepełnosprawnych.

Samochód przyda się przede wszystkim 40 podopiecznym Dziennego Domu Senior+, bo wielu z nich jest samotnych, a do tego ma problemy z poruszaniem się i dotarcie autobusem czy piechotą na ulicę Limanowskiego to dla nich problem.

Koszt auta to prawie 170 tysięcy złotych. 86 tysięcy pochodzi z budżetu miasta, pozostała część została pozyskana z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. Potrzebę zakupu takiego pojazdu wskazał powołany kilka lat temu zespół ds. likwidacji barier architektonicznych. Póki co auto będzie czekać na seniorów, bo ze względu na zagrożenie epidemiologiczne zarówno zajęcia w klubie przy Piłsudskiego, jak i te w domu senior plus są zawieszone.

redaktor wlkp24.info
agnieszka.kurzawa@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick