Burze i deszcz nad regionem. Może też powiać do 70 km/h

0
Burze, deszcze i wiatr w porywach do 70 km/h. Taką pogodę prognozują na poniedziałek synoptycy z IMGW m.in. dla naszego regionu (powiaty: ostrowski, kaliski, ostrzeszowski, kępiński, jarociński i pleszewski).

Wrzesień nie rozpoczął się najlepiej. Od początku miesiąca temperatura mocno spadła, a niebo szczelnie zasłoniły chmury. Regularne opady deszczu nie opuszczą nas także na początku nowego tygodnia. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzega przed kolejnym załamaniem pogody.

Wydano ostrzeżenie m.in. dla naszego regionu, a dokładnie dla powiatów: ostrowskiego, ostrzeszowskiego, kępińskiego, kaliskiego, pleszewskiego i jarocińskiego. Oprócz deszczu mogą wystąpić także burze. Prawdopodobieństwo sprawdzalności prognozy oszacowano na 80 proc. „Prognozuje się wystąpienie opadów deszczu, okresami o natężeniu umiarkowanym lub silnym. Przewidywana wysokość opadów od 30 mm do 45 mm. W trakcie opadów deszczu miejscami wystąpią burze z porywami wiatru do 70 km/h” – informują meteorolodzy z IMGW.

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick