Burza wokół sali wiejskiej w Jankowie Zaleśnym? Odbędzie się spotkanie z burmistrzem

46
Rada Sołecka oraz Koło Gospodyń Wiejskich spotkają się z burmistrzem Raszkowa. Powód? Decyzja o tym, kto poprowadzi salę w Jankowie Zaleśnym. Według informacji, jakie otrzymujemy z nieoficjalnych źródeł sprawa ma dotyczyć także rzekomego braku dostępu mieszkańców do sali oraz pobierania opłat od KGW przez firmę cateringową.

Redakcja wlkp24.info została nieoficjalnie poinformowana, że konflikt w Jankowie Zaleśnym ma dotyczyć sali wiejskiej. Jak twierdzi nasz informator, firma cateringowa odmawia dostępu do sali mieszkańcom oraz chce pobierać opłaty od Koła Gospodyń Wiejskich za korzystanie z zastawy.

Dorota Moraś, sołtys Jankowa Zaleśnego informuje, że te informacje są wyssane z palca. – Nigdy coś takiego nie miało miejsca. Będę uczestniczyć w spotkaniu, ale nie za bardzo rozumiem skąd wziął się taki problem. 

Skontaktowaliśmy się także z Jackiem Bartczakiem, burmistrzem Raszkowa, który poinformował, że spotkanie będzie dotyczyć tematu, kto ma odpowiadać za wcześniej wspomnianą salę wiejską – rada sołecka, czy KGW. Włodarz zapewnia, że sprawa zostanie dzisiaj wyjaśniona.

Jednocześnie przekazuje on informacje o zasadach wynajmu sal wiejskich na terenie gminy Raszków. – Każdy mieszkaniec Gminy Raszków może korzystać z sal znajdujących się na terenie gminy, po ówczesnym uzgodnieniu z osobą, która opiekuje się danym obiektem. Najczęściej jest to sołtys. W pierwszej kolejności z wynajmu sal powinny korzystać organizacje społeczne i stowarzyszenia działające na terenie gminy, takie jak koła gospodyń, straż pożarna, bractwa kurkowe, seniorzy lub inne. Z obiektów mogą także korzystać osoby prywatne, zamieszkujące Gminę i Miasto Raszków, organizując np. imprezy rodzinne. Wpływy do gminnej kasy związane z wynajmem sali, po odprowadzeniu podatku, przekazywane są podczas najbliższej sesji na radę sołecką, na potrzeby wioski.

Sala, która eksploatowana jest w każdy weekend w roku, po 2-3 latach wymaga gruntownego remontu, który pokrywa Gmina. Aby ograniczyć wydatki z tym związane osoby, które nie zamieszkują na terenie Gminy Raszków, powinny korzystać z ofert podmiotów gospodarczych, prowadzących działalność usługową w tym zakresie, płacących podatki od nieruchomości. – Gmina nie buduje i nie remontuje sal dla celów komercyjnych – dodaje burmistrz.

Do tematu powrócimy.

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

46 KOMENTARZE

 1. Zapraszam do obejrzenia sali. To nie jest prawda ze jest do generalnego remontu, jedynie posiada ślady NORMALNEGO użytkowania 😉

 2. Pan Burmistrz jako włodarz tej gminy powinien odwiedzić każde sołectwo, ponieważ przez zamieszanie z covidem jest wiele zaległości do omówienia z mieszkańcami. Jeśli się nie wysłuchuje głosów mieszkańców, chociaż są one nieraz niewygodne to później są takie afery.

 3. najwięcej maj do powiedzenia Ci których to nie dotyczy. ja mieszkałam 40lat i wstyd mi za tych ludzi. jeszcze się taki nieurodził co by w Jankowie mieszkańcom dogodził.

 4. Może w końcu wyjdą brudy pań które zaczęły ten bezsensowny konflikt.
  A to nie jedyny konflikt w Jankowie!
  Warto tak jak ktoś wcześniej napisał sprawdzić źródło!

 5. Sam bym chciał prowadzić działalność gospodarcza jak ten catering na takich samych warunkach. Inni restauratorzy sami budują sobie sale a tu korzysta się z publicznego za bezcen… i przy okazji ogranicza możliwość korzystania mieszkańcom.

  • A to Panu ktoś zabrania prowadzić własna działalność? Wszystko jest jak najbardziej legalnie robione i opłacane. Jest wiele cateringów które pracują w bardzo złych warunkach i się nikt ich nie czepia

  • Ja też właśnie nie rozumiem pana komentarza … To jak ktoś wynajmuję ten catering to ma odmawiać czy co?
   Skoro wszystko legalne i jest opłacone nie tak jak pan pisze za bezcen. To catering nie restauracja chyba się coś komuś pomyliło.

  • Chętnie wynajmę na warunkach 7 tys. na rok tak jak pewien catering, bo gdybym chciał wynająć po rynkowej stawce to musiałbym płacić 7 tys, ale na miesiąc 😉

 6. Janków jest słynny z takich historii.Raz na 2-3 lata muszą lecieć do burmistrza z pierdołami.Naród zawistny z dziada pradziada a zwłaszcza jedna wyjątkowa rodzinka.Wstyd!!!

 7. Czyli tak – jesteś mieszkańcem albo przez mieszkańca załatwiasz sobie wynajem sali, ale wyłącznie z jedynym królującym na tej sali kateringiem? Inny nie ma wstępu?
  Jedwabiste rozwiązanie !

  • Co to znaczy, że nikt inny nie ma dostępu? Sala jest owinięta łańcuchami i zamknięta na kłódkę z każdej strony?
   Ludzie wypisują takie bzdury, że głowa mała. Każdy mieszkaniec ma dostęp do sali

 8. Za takie oszczerstwa i pomówienia jest paragraf .Radzę kateringowi tak załatwić tą sprawę.Ktoś pyta czy smaczne jedzenie chociaż .Tak bardzo smaczne,.bardzo miła obsluga.Niesmaczne są tylko komentarze i złośliwość niektórych…Ale cóż taka wioska niektórzy zgrzybiali robiący zdjęcia zza. kierzka.Nie mają co robić więc zajmują się plotkami szukają sensacji.Nie mają pomysłu na siebie…!Wszyscy w około się śmieją.Jak można kogoś oczerniać jak dokładnie się nie wie … Zazdrość/brak klasy..

  • Nikt tutaj nikogo nie pomawia, nie padła żadna nazwa firmy i skąd ona jest, z resztą to nieistotne czy to catering u Zdzicha czy u Bronki. Jeżeli w lecie co weekend jest na sali impreza a roczny przychód z wynajmu sali to około 7,5 tys. zł i nie ma budżetu na chociażby odmalowanie sali to chyba jest to jakaś kpina hmm?

  • Co ma do rzeczy czy jedzenie jest smaczne? Jak jest smaczne to podaj nazwę, chętnie skorzystam. Tutaj chodzi o śmieszne stawki za wynajem sali i utrudniony do niej dostęp dla mieszkańców

 9. W gminie według zapewnień Burmistrza sal wiejskich w gminie Raszków nie wolno wynajmować w celach komercyjnych, a ten catering od paru lat dzięki pani sołtys i radzie sołeckie zresztą sami są jej członkami i na dodatek rodziną , prowadzi tam niezły biznes, dochodzi do absurdów że sami sobie wypożyczają naczynia z KGW od paru lat nie płacą za ich używanie . Weszli z torebkami na gotowe cała wieś się składa na ich funkcjonowanie…Sprawa do organów ścigania czerpią zyski z podatników wieś i gmina pobudowała DOM WESELNY państwu K. P i W wszystko rodzina .. Scenariusz na film pt. Taki duży Jankowski MIŚ… życzę powodzenia w dalszym kombinowaniu

  • Skąd Ty człowieku wiesz ze za naczynia jest niepłacone? Wszystko jest udokumentowane. Każdą rzecz można sprawdzić, to nie jest takie trudne. Jak potrafisz takie bajki wymyślać to zacznij pisać książki. Dodatkowo radziłbym zająć się KGW i pieniędzmi WSZYSTKICH członków, a nie części, która baluje za wspólne i jeździ na wycieczki całymi rodzinami a dla członków miejsc brak. Tak samo brak rozliczeń z ich strony

  • Proszę sprawdzić źródło czy nie były robione opłaty a później oczerniać .
   Łatwo mówić kłamstwa jak się dowodu nie ma.

  • od paru lat żadnych wpisów i kasy za naczynia nie ma , więc nawet prowadzicie podwójną księgowość , tylko chyba po to ile wam zostało dodatkowo na czysto, sama się zastanawiam jak takie prostaczki mogły funkcjonować tyle lat na rynku, wszyscy plotkowali nastąpiła swoista znieczulica i niemoc w Jankowie, funkcjonowały dzięki tej moczymordy czarnej górskiej diablicy , ponoć sam Guru dał ciche przyzwolenie na funkcjonowanie tych prostaczek nawet mu imprezki robiły…

  • Bułeczka
   Brak klasy z Twojej strony żeby tak nazywać obce osoby nie wiedząc jaka jest prawda, siejąc fałszywe informacje.
   Rusz dupą i idź do odpowiedniego urzędu sprawdzić czy faktycznie jest tak jak piszesz, a zaś komentuj

 10. Ktoś pytał więc odpowiadam że smaczne.Teraz wyszło że nie wiadomo o jaki catering chodzi? Jest sensacja na całą gminę przecież…….po odpowiedź proszę zwrócić się do „zaufanego informatora”” lub poprostu,, Pań”z KGW

 11. Pani prowadząca catering ma takie samo do korzystania z sali jak każdy inny mieszkaniec.
  Tak samo jak ktoś napisał to jest catering nie restauracja, więc jeśli ktoś wybiera sobie miejsce na imprezę salę wiejską to catering tam jedzie i tam gdzie klient chce organizuje imprezę. (Nie mówię tutaj tylko o sali w Jankowie Zaleśnym i o danym cateringu) Nikt się na niczym do nie dorabia, wszystko jest udokumentowane czarno na białym. Tak samo nikt nikomu dostępny nie utrudnia, we wsi jest po prostu za nudno, a osoby które nie mają co robić wymyślają bezsensowne konflikty.
  Pozdrawiam cieplutko i życzę miłego dnia

  • Spróbuj wynająć tą salę z innym cateringiem niż namaszczony, życzę powodzenia!

  • Jak w własnym życiu słabo idzie nie można dogadać sie w domu to potem człowiek wkurzony musi kąsać innych że mają lepiej i trzeba nakręcić jakąś sensację.Parę lat temu z księdzem się nieudało to teraz trochę miedzy kobitami się namiesza a co😂😂

 12. Wieś Janków Zaleśny najpierw trzeba odgrzybić i odkróliczyc!! Może wtedy będzie spokój. Co za b…ki!! Brak słów! Zazdrość,zazdrość!

 13. One ze wszystkimi zadzierają Łąkocinianie, rada, gmina itd wszędzie. Ciekawe kiedy się rozliczą !! Pewnie teraz szybką piszą!
  I za te nielegalne dopisywanie by była kasa ahhh
  Oczywiście nie mówię o wszystkich z KGW tylko te wiadomo które są w tym spisie

 14. Odpowiedź do Pani ,,Bułeczki”Znieslawienie lub raczej pomówienie to zachowanie mające na celu poniżenie kogoś w opinii publicznej.Mogące go narazić na utratę zaufania potrzebnego dla wykonywania danego zawodu lub działalności. Proszę uważać na wyzwiska od prostaczek czy moczymordy.Otwarcie pani bułeczka obraża i poniża w opinii publicznej. Jakby co to służę radą do jakich organów udać się za hejt ,obrażanie, wyzwiska ,To nie jest jarmark czy wiejski podwórek .Takie zachowanie jest karalne.Słóże pomocą.Rozwiązuje się problemy nie obrażając i poniżając .

 15. Przyjmijmy że była impreza na sali np.weselę w sobotę a tam pani realizowała dania dodatkowo na wynos to młoda para płaciła, dokładała się do tych dań poprzez opłatę za energie elektryczną i wodę i ścieki, to nie tylko jest poszkodowana gmina, wieś ale też osoby dla których ten catering organizował imprezę , doskonale to wymyśliły jedni klienci sponsorowali drugich i tak bez końca …takie male Amber Gold dlatego ich reklama brzmi smacznie i tanio, wystarczy dodać że za czyjeś pieniądze przestępstwo doskonałe.

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick