Burmistrz na deskorolce otworzył skatepark. Okrzyknięto go „demonem prędkości” [ZDJĘCIA]

1
Fot. fanpage burmistrza Arkadiusza Ptaka
To była wyjątkowo sportowa sobota w gminie Pleszew. Oficjalnie otwarto skatepark i boisko sportowe w Pleszewie, a następnie kolejne - tym razem w Sowinie Błotnej. Burmistrz Arkadiusz Ptak zaczął od przejażdżki na deskorolce, a skończył na strzelaniu rzutów karnych. Nie sam. Do piłki podeszli też m.in. europosłanka i ksiądz.

Burmistrz Pleszewa Arkadiusz Ptak nie po raz pierwszy pokazał, że ma dystans do siebie i dobrze dogaduje się nawet z najmłodszymi mieszkańcami miasta czy gminy. Przykładem tego była wspólna jazda po pleszewskim skateparku, który został otwarty w sobotę.

Włodarze w takich chwilach zazwyczaj przecinają wstęgę, wygłaszają przemówienie i na tym kończą udział w tego typu wydarzeniach. Arkadiusz Ptak poszedł o krok dalej i wskoczył na deskorolkę. „Najlepsi skaterzy z Polski – mistrzowie i wicemistrzowie czyli Depreszyn Seszyn 2021 w Pleszewie I ja – okrzyknięto mnie demonem prędkości” – napisał na swoim fanpage’u.

Jak podkreślił, pleszewski skatepark jest najnowocześniejszym obiektem w regionie, a jego budowa pochłonęła ponad 500 tys. zł. Inwestycją zarządza Park Wodny „Planty”.

To był iście sportowy weekend, bo obiektów do rekreacji otwarto tego dnia więcej. Kolejnymi były boiska wielofunkcyjne przy ul. Solskiego na Osiedlu Wokół Wieży oraz w Sowinie Błotnej. Tam też nie brakowało burmistrzowi sportowego zacięcia. Na pierwszym z nich trafił w poprzeczkę, ale w Sowinie Błotnej już pudła nie było „Tu już się nie dałem – był gol A w nagrodę… tort” – skomentował na fanpage’u włodarz.

Jak się okazuje, nie tylko on strzelał na bramkę. Sił spróbowali też m.in. eurodeputowana Andżelika Możdżanowska i ksiądz, który poświęcił sportowy obiekt.

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

1 KOMENTARZ

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick