DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst
DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst

Ten artykuł jest wyświetlany w trybie archiwalnym, co może skutkować nieprawidłowym wyświetlaniem niektórych elementów.

Burmistrz Kępna z Krzyżem Kawalerskim. "To jest wasz sukces"

Nadanie orderu odbyło się w kępińskim ratuszu. Krzyż Kawalerski Orderu Odrodzenia Polski wręczył burmistrzowi Kępna Piotrowi Psikusowi Sekretarz Stanu w Kancelarii Prezydenta Andrzej Dera. – Wyróżnienie to honoruje moje dotychczasowe osiągnięcia w służbie podejmowanej na rzecz lokalnej społeczności. Dziękuję wszystkim, którzy włożyli swój wkład pracy, a tym samym przyczynili się do naszego wspólnego sukcesu. Nie byłoby tego krzyża, gdyby nie praca zespołowa. Mój sukces jest waszym sukcesem – mówi włodarz.

>> Jesteśmy też na Facebooku. Polub nasz fanpage! <<

Order został nadany Piotrowi Psikusowi już 21 lipca 2017 roku, ale do tej pory nie otrzymał odznaczenia. Było ku temu kilka okazji, także do tego, żeby odebrał je w Warszawie w Pałacu Prezydenckim. – Jest mi niezmiernie miło poinformować państwa, że zostałem odznaczony przez Prezydenta RP Andrzeja Dudę Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski. Wyróżnienie to jest za wybitne zasługi w działalności samorządowej przyznane jest za wybitne zasługi w działalności samorządowej i społecznej. Zaproszony jestem przez prezydenta do Warszawy na obchody Święta Niepodległości oraz uroczystej odprawie wart na Placu Marszałka Józefa Piłsudskiego – pisał w ubiegłym roku na swojej stronie internetowej włodarz Kępna. Ostatecznie jednak nie doszło do osobistego odznaczenia burmistrza przez głowę państwa.

W imieniu prezydenta przyjechał wreszcie do Kępna sekretarz stanu Andrzej Dera, który odznaczył Piotra Psikusa Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski. W uroczystości wzięli udział m.in. radni miejscy, prezesi gminnych spółek, dyrektorzy lokalnych instytucji, szkół oraz zaproszeni goście.

Order, którym został odznaczony burmistrz Kępna, został ustanowiony w 1921 r. i jest drugim najważniejszym odznaczeniem państwowym po Orderze Orła Białego. Jest nadawany za wybitne osiągnięcia związane z oświatą, nauką, sportem, kulturą, sztuką, gospodarką, obronnością kraju, działalnością społeczną, służbą państwową oraz rozwijaniem dobrych stosunków z innymi krajami.

Napisz do autora

Skomentuj ten wpis jako pierwszy!

Dołącz do dyskusji
Dodaj swój komentarz