Burmistrz Jarocina stracił prawo jazdy!

4
Policjanci nieprzerwanie apelują do kierowców o zdjęcie nogi z gazu. Prędkość jest bowiem główną przyczyną wypadków drogowych. Zły przykład dał Adam Pawlicki, burmistrz Jarocina. W swoich mediach społecznościowych poinformował, że stracił prawo jazdy na trzy miesiące. Powód? Przekroczenie prędkości.

Adam Pawlicki, jako włodarz Jarocina powinien świecić przykładem. Niestety, nieugięci byli policjanci, którzy zatrzymali go do kontroli w związku z przekroczeniem prędkości. Zakończyła się ona nie tylko mandatem, ale także… odebraniem prawa jazdy na następne trzy miesiące. Prędkość, z jaką jechał burmistrz znacznie przekroczyła tę dopuszczalną.

O całej sprawie poinformował za pośrednictwem swoich mediów społecznościowych “W zasadzie nie ma się czym chwalić, ale lepiej żebyście dowiedzieli się ode mnie. Przekroczyłem prędkość… Tymczasowo straciłem prawo jazdy. Pamiętajcie, że na drodze trzeba być zawsze czujnym i w odpowiednim momencie zdjąć nogę z gazu. Ja już będę pamiętał, ale póki co, przez najbliższe 3 miesiące mogę być tylko pasażerem” – czytamy na jego fanpage’u.

Według policyjnych statystyk to właśnie prędkość jest głównym powodem większości wypadków drogowych. Nierzadko ze skutkiem śmiertelnym. Od dłuższego już czasu mundurowi prowadzą kontrole na drogach powiatów południowej Wielkopolski i w ten sposób ujmują piratów drogowych poprzez zabieranie im uprawnień do kierowania pojazdami.

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

4 KOMENTARZE

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick