Burmistrz Jarocina namawiany do przyjęcia łapówki? [WIDEO]

3
- Być może wyobrażenie jest takie, że jak tacy „biedacy” rządzą naszymi miastami i gminami to można ich przekupić. (…) Nie tutaj w Jarocinie – wygłasza burmistrz Jarocina Adam Pawlicki w nagraniu opublikowanym na jego fanpage'u na Facebooku. Słowa te to odpowiedź na sytuację, z którą zmierzył się włodarz. Otrzymał on propozycję przyjęcia łapówki, co natychmiast zgłosił organom ścigania.

Burmistrz gminy i miasta Jarocin Adam Pawlicki otrzymał propozycję przyjęcia łapówki? Wszystko na to wskazuje. Opublikowane dziś przemówienie w formie nagrania filmowego na jego fanpage’u na Facebooku opisuje, że z taką właśnie sytuacją zetknął się włodarz. – Miałem nieprzyjemną sytuację próby wymuszenia poprzez próbę skorumpowania mnie i wymuszenia niekorzystnej dla gminy decyzji, poprzez którą gmina mogłaby stracić ponad 300 tysięcy złotych – wyjaśnia burmistrz. W swoim przemówieniu podkreśla, że mimo iż włodarzom w Polsce obniżono zarobki, według niego nie ma możliwości, aby dochodziło do takich sytuacji jak propozycje finansowe za dokonywanie pewnych decyzji. – Nie tutaj w Jarocinie. (…) Mamy służyć naszej małej ojczyźnie – apeluje burmistrz Pawlicki.

Sprawę burmistrz zgłosił już na policję. – Potwierdzam, że otrzymaliśmy takie zgłoszenie. Czynności prowadzone są w kierunku próby płatnej protekcji. Są to póki co czynności sprawdzające. Sprawa zostanie przekazana do prokuratury – poinformowała asp. Agnieszka Zaworska, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Jarocinie.

Być może burmistrz Adam Pawlicki wyciąga wnioski po sytuacji z 2010 roku. Przypomnijmy, że usłyszał on wyrok za podejmowanie strategicznych decyzji dla spółki Newco-LPG Consulting, w której jego żona pełniła funkcję prezesa zarządu. Prokuratura zarzucała wówczas burmistrzowi i jego małżonce doprowadzenie do strat w kwocie co najmniej 300 tys. zł. Sąd uznał Pawlickiego winnego chęci czerpania jak największych korzyści majątkowych ze spółki, w wyniku tego przestał on pełnić funkcję burmistrza gminy. Aktualna sytuacja wskazuje na to, że po latach włodarz Jarocina nie chce dopuszczać do podobnych sytuacji. O szczegółach sprawy będziemy starali się informować na bieżąco.

Udaremniona próba korupcji w Urzędzie Miejskim w Jarocinie

Udaremniona próba korupcji w Urzędzie Miejskim w Jarocinie

Opublikowany przez Adam Pawlicki Czwartek, 11 kwietnia 2019

redaktor wlkp24.info
paulina.szczepaniak@tvproart.pl

3 KOMENTARZE

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick