DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst
DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst

Ten artykuł jest wyświetlany w trybie archiwalnym, co może skutkować nieprawidłowym wyświetlaniem niektórych elementów.

Burmistrz Grabowa "bierze na klatę" transport mieszkańców do Zamościa

Jest odpowiedź burmistrza Miasta i Gminy Grabów nad Prosną w sprawie kontrowersji wokół porozumienia dotyczącego kursów autobusu linii „18” ostrowskiego MZK. Podróżnych z grabowskiego dworca do przystanku w Zamościu będzie dwukrotnie w ciągu dnia transportować przewoźnik, który wygrał przetarg na dowożenie dzieci z podstawówek i gimnazjów. Za darmo.

Na facebookowym profilu Urzędu Miasta i Gminy Grabów nad Prosną pojawił się anons o godzinach odjazdów autobusu, który z grabowskiego dworca autobusowego kursuje do miejscowości Zamość w powiecie ostrowskim. To właśnie tam od pierwszego września znajduje się ostatni i pierwszy przystanek linii „18” Miejskiego Zakładu Komunikacji. Wcześniej ostrowski przewoźnik dojeżdżał do centrum Grabowa, ale teraz by autobusy MZK mogły wjeżdżać do gmin potrzebne jest porozumienie samorządów. Rozmowy władz Grabowa nad Prosną i Miasta Ostrowa Wielkopolskiego utknęły w martwym punkcie, zatem kurs „18” kończy się właśnie na przystanku w Zamościuw gminie Sieroszewice, zaledwie 4 kilometry od centrum Grabowa nad Prosną. O sprawie pisaliśmy już wielokrotnie:

https://wlkp24.info/aktualnosci/18179,grabow-dobrzyca-i-odolanow-z-komunikacyjnymi-problemami.html

Brak porozumienia, brak autobusów MZK do Grabowa. Czyj to problem?

– MZK nas postawiło tak, a nie inaczej i problem trzeba było jakoś rozwiązać. Zrobiliśmy to tak, że przewoźnik, który wygrał przetarg na dowóz dzieci i młodzieży do szkoły podstawowej i gimnazjum będzie tymczasowo wozić mieszkańców. Na dzień dzisiejszy 6:35 z dworca PKS z Grabowa do Zamościa na przystanek dojeżdża autobus. Tam o 6:52 jest autobus do Ostrowa. Następnie o godzinie 16:00 tych dzieciaczków i mieszkańców autobus zabiera z powrotem do Grabowa – mówi Zenon Cegła, burmistrz Grabowa.

Za dowóz do Zamościa i z powrotem do Grabowa żaden mieszkaniec nie zapłaci ani złotówki.

– Biorę to na „klatę” burmistrza – dodaje Cegła, który nie chciał zdradzić kosztów tych kursów.

Usługi dowozu dzieci i młodzieży świadczy Augustyn Kawaler. Burmistrz Cegła zaznacza, że to rozwiązanie tymczasowe, ale być może funkcjonować będzie tak długo, jak będzie taka potrzeba.

Tomasz Wojciechowski

Napisz do autora

Skomentuj ten wpis jako pierwszy!

Dołącz do dyskusji
Dodaj swój komentarz