Burmistrz chce, powiat nie wie

0
Jarociński szpital wzbogaci się o nową karetkę. Ministerstwo Zdrowia zabezpieczyło na ten cel 300 tys. zł. - Zadzwonił do mnie poseł Piotr Kaleta z ofertą pomocy dla szpitala - mówi burmistrz Jarocina Adam Pawlicki. Co ciekawe, to starostwo jest samorządem, które kieruje lecznicą. Dlaczego poseł PiS zadzwonił właśnie do Pawlickiego? - O to już jego trzeba zapytać - ucina. Sam Pawlicki deklaruje, że dołoży do zakupu karetki, bo leży mu na sercu dobro mieszkańców. Czy starostwo skorzysta z tej propozycji?

“Dzięki działaniom i pomocy posłów oraz wsparciu Zarządu Powiatu mogę oficjalnie zakomunikować, że zakup nowej karetki dla naszego szpitala, to już tylko kwestia niedługiego czasu. Pieniądze już na ten cel są zabezpieczone. Czekam teraz na realizację „zapewnień”. Burmistrza Jarocina, który swego czasu obiecał pomoc i zakup nowej drugiej karetki dla jarocińskiego szpitala, czy nowego tomografu. Na pewno będę składał wniosek, aby Burmistrz ujął ten wydatek w przyszłorocznym budżecie.”- mówi Leszek Mazurek, prezes jarocińskiego szpitala.

Możemy przeczytać na stronie jarocińskiego starostwa w komunikacie z 9 marca. 300 tysięcy złotych ministerialnych pieniędzy na karetkę na dobrze wyposażony pojazd tego typu to za mało. – Dołożymy tyle ile będzie potrzeba – zapewnia burmistrz Jarocina, który do zakupu chce się dołożyć.

Nie wiadomo jednak, czy powiat skorzysta z propozycji Pawlickiego. – Nie będzie naszego komentarza do tej sprawy – powiedział nam rzecznik powiatu. Nie jest tajemnicą, że na linii starostwo – urząd miasta w Jarocina ciągle iskrzy i to już od dłuższego czasu.

O pieniądzach na karetkę mówił Piotr Kaleta, poseł PiS:

– Karetka zawsze się przyda, to sprzęt najbardziej używany przez ratownictwo medyczne i kiedy dowiedziałem się o możliwości wsparcia, pomyślałem o Jarocinie. Zadzwoniłem do pana burmistrza Adama Pawlickiego, który zadeklarował pomoc finansową przy zakupie ambulansu, gdyby okazało się, że ministerialnych środków nie wystarczy – powiedział poseł Piotr Kaleta. Z szacunkowych wyliczeń wynika, że cena – wyposażonego w odpowiedni sprzęt specjalistyczny – ambulansu oscyluje w granicy 400-450 tys. zł. Przewyższa zatem kwotę zabezpieczoną w budżecie. Deklaracja wsparcia finansowego gminy Jarocin umożliwi zakup specjalistycznego sprzętu dla ratownictwa medycznego. Dzięki tej współpracy jarociński szpital wzbogaci się o trzeci ambulans. Bardzo się cieszę, że to się udało zrealizować, nie mogę się doczekać sytuacji, kiedy ta karetka będzie mogła służyć mieszkańcom Jarocina i najbliższej okolicy – powiedział poseł Kaleta.

Adam Pawlicki, burmistrz Jarocina:

Jeśli chodzi o dobro mieszkańców to nie patrzymy na to, że ktoś z innej drużyny rządzi w powiecie i myślę, że takie standardy powinni wszyscy wykazywać, by żyło nam się bezpiecznie, lepiej i przyjemniej. I do tego też zachęcam. Bo jak się kłócimy, to się kłócimy politycznie, ale jak jest interes mieszkańców, to on zawsze powinien być na pierwszym miejscu.

redaktor wlkp24.info
maciej.parysek@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick