Broniszewice. Potrącił dwóch rowerzystów i uciekł z miejsca wypadku

0
18-latek i 42-latek z ciężkimi obrażeniami trafili do szpitala po potrąceniu przez samochód osobowy. Do wypadku doszło w miejscowości Broniszewice w powiecie pleszewskim, a sprawca uciekł z miejsca zdarzenia. Został jednak szybko namierzony przez policję i trafił już do aresztu.

– Ze wstępnych ustaleń wynika, że rowerzyści w wieku 18 i 42 lat jechali od strony miejscowości Czermin w kierunku Broniszewic. Wszystko wskazywało na to, że doszło do potrącenia, jednak sprawca oddalił się z miejsca zdarzenia. Rowerzyści z poważnymi obrażeniami ciała zostali zabrania do szpitala w Pleszewie – informuje asp. Monika Kołaska, oficer prasowy pleszewskiej policji.

Policjanci szybko zatrzymali sprawcę w jego miejscu zamieszkania. Został zabrany do policyjnego aresztu. Okazał się nim 36-letni mieszkaniec gminy Czermin, kierujący oplem astrą. Mężczyzna posiada zakaz prowadzenia pojazdów. – Została od niego pobrana krew na zawartość alkoholu w organizmie. Policjanci prowadzą postępowanie mające na celu wyjaśnienie dokładnych przyczyn i okoliczności zdarzenia – dodaje Kołaska.

ZOBACZ TEŻ: W Prośnie znaleziono zwłoki. Na miejscu pracuje policja

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick