Broń i pociski z II wojny światowej odnalezione w regionie

0
Fot. KMP Kalisz
Policjanci z Kępna zabezpieczyli amunicję, krótką broń oraz pociski z czasów II wojny światowej. Znaleziska odkryto podczas prac budowlanych na terenie prywatnej posesji. Kolejne niewybuchy odnaleziono na terenie kompleksu leśnego w gminie Opatówek podczas policyjnego szkolenia minersko-pirotechnicznego.

Policjanci z powiatu kępińskiego o niewybuchach zostali powiadomieni przez mieszkańca miejscowości Piotrówka. Na terenie prac budowlanych odnaleziono broń oraz amunicję z okresu II wojny światowej. – Na miejsce został wysłany funkcjonariusz z Nieetatowej Grupy Rozpoznania Minersko-Pirotechnicznego Komendy Powiatowej Policji w Kępnie, który zabezpieczył sześć sztuk broni krótkiej, m.in. pistolet P-38 z okresu II Wojny Światowej oraz rewolwery Nagant. Zabezpieczono także amunicję strzelecką w ilości kilkudziesięciu sztuk, różnych kalibrów, dwa naboje do działka przeciwlotniczego, dwa granaty nasadkowe oraz kilkanaście granatów moździerzowych, uzbrojonych w zapalniki – poinformował sierż. Rafał Strumiński z KPP w Kępnie.

Wojenną artylerię odnaleziono także na terenie lasu w gminie Opatówek w powiecie kaliskim. Odkrycia dokonano podczas szkolenia, w którym brali udział policjanci Nieetatowej Grupy Rozpoznania Minersko-Pirotechnicznego z Komendy Miejskiej Policji w Kaliszu oraz Komend Powiatowych Policji: w Ostrowie Wielkopolskim, Pleszewie, Jarocinie, Krotoszynie, Wrześni, Kępnie i Ostrzeszowie. – Odnaleziono ponad 170 sztuk różnego rodzaju niewybuchów m.in. pociski artyleryjskie, miny przeciwpiechotne, amunicję strzelecką oraz zapalniki. Wszystkie wydobyte niewypały zostały zabezpieczone przez Minerski Patrol Oczyszczania Terenu z Materiałów Niebezpiecznych Jednostki Wojskowej 1523 z Inowrocławia – powiedziała asp. Anna Jaworska-Wojnicz z Komendy Miejskiej Policji w Kaliszu.

Niewybuchy oraz broń odnaleziona w powiecie kępińskim i kaliskim została zabezpieczona i trafiła do zneutralizowania.

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick