DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst
DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst

Ten artykuł jest wyświetlany w trybie archiwalnym, co może skutkować nieprawidłowym wyświetlaniem niektórych elementów.

Breloki z guzików? Dzieci zrobiły takie w Muzeum Regionalnym w Ostrzeszowie

Warsztaty guzikowe to pokłosie wystawy, którą kilka late temu zorganizowało Muzeum Regionalne w Ostrzeszowie. – Mieliśmy wystawę obrazów z guzików i po tej wystawie, latem, w trakcie wakacji, mieliśmy pierwsze takie guzikowe warsztaty. Bardzo sympatycznie odpowiedzieli mieszkańcy naszego miasta, przynosząc duże ilości młodszych i starszych guzików – mówi Mirosława Rzepecka, prowadząca warsztaty i dyrektor ostrzeszowskiego muzeum zarazem.. Z guzików wyszukanych w czeluściach szuflad powstają teraz małe cuda, takie jak np. breloki, ale w poprzednich edycjach dzieci podczas warsztatów robiły m.in. guzikowe ludziki czy serduszka.

To jest fajna zabawa – przyznaje Franek z ostrzeszowskiego Przedszkola nr 1, który tak jak jego koledzy, zabrał do domu breloczek zrobiony z guzików podczas muzealnych warsztatów. – Jest to taka doskonała okazja do nauki przez zabawę, do poprawienia sprawności manualnej paluszków – dodaje Mirosława Rzepecka. Guzikowe warsztaty odbywają się w Muzeum Regionalnym w Ostrzeszowie cyklicznie, w zależności od zainteresowania szkół i przedszkoli.

Napisz do autora

Komentarze (1)
  • K
    kreatywnie

    wtorek, 10 marca, 2020

    fajna inicjatywa, jako dziecko uwielbiałam bawić sie guzikami, robiłam z nich małe ludki 🙂 moje dzieciaki: bransoletki i wisiorki, albo przyszywane jako oczy do ludków z skarpet 😉

    Odpowiedz
Dołącz do dyskusji
Dodaj swój komentarz