Breloki z guzików? Dzieci zrobiły takie w Muzeum Regionalnym w Ostrzeszowie

1
„Guzik z pętelką” - to potoczne wyrażenie mogłoby być hasłem warsztatów dla najmłodszych w Muzeum Regionalnym w Ostrzeszowie. Nie chodzi tu jednak o to, że z zajęć nic nie wyszło. Dzieci z ostrzeszowskiego Przedszkola nr 1 Bajkowa Jedynaczka zmagały się właśnie z nawlekaniem prawdziwych guzików. Choć prace manualne wymagały skupienia, nie obyło się też bez dobrej zabawy.

Warsztaty guzikowe to pokłosie wystawy, którą kilka late temu zorganizowało Muzeum Regionalne w Ostrzeszowie. – Mieliśmy wystawę obrazów z guzików i po tej wystawie, latem, w trakcie wakacji, mieliśmy pierwsze takie guzikowe warsztaty. Bardzo sympatycznie odpowiedzieli mieszkańcy naszego miasta, przynosząc duże ilości młodszych i starszych guzików – mówi Mirosława Rzepecka, prowadząca warsztaty i dyrektor ostrzeszowskiego muzeum zarazem.. Z guzików wyszukanych w czeluściach szuflad powstają teraz małe cuda, takie jak np. breloki, ale w poprzednich edycjach dzieci podczas warsztatów robiły m.in. guzikowe ludziki czy serduszka.

To jest fajna zabawa – przyznaje Franek z ostrzeszowskiego Przedszkola nr 1, który tak jak jego koledzy, zabrał do domu breloczek zrobiony z guzików podczas muzealnych warsztatów. – Jest to taka doskonała okazja do nauki przez zabawę, do poprawienia sprawności manualnej paluszków – dodaje Mirosława Rzepecka. Guzikowe warsztaty odbywają się w Muzeum Regionalnym w Ostrzeszowie cyklicznie, w zależności od zainteresowania szkół i przedszkoli.

redaktor wlkp24.info
katarzyna.paus@tvproart.pl

1 KOMENTARZ

  1. fajna inicjatywa, jako dziecko uwielbiałam bawić sie guzikami, robiłam z nich małe ludki 🙂 moje dzieciaki: bransoletki i wisiorki, albo przyszywane jako oczy do ludków z skarpet 😉

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick