DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst
DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst

Ten artykuł jest wyświetlany w trybie archiwalnym, co może skutkować nieprawidłowym wyświetlaniem niektórych elementów.

Braterska hodowla

Blisko dwa kilogramy marihuany zabezpieczyli policjanci w domu, który w Grabowie nad Prosną wynajęli dwaj bracia. Na terenie posesji uprawiane były konopie indyjskie. Poza tym funkcjonariusze znaleźli również sprzęt służący do wytwarzania alkoholu i prawie 60 litrów spirytusu bez polskich znaków akcyzy.

Zatrzymani to mężczyźni w wieku 35 i 22 lat. Bracia już od dłuższego czasu znajdowali się na celowniku kryminalnych. Funkcjonariusze ustalili, że bracia wspólnie wynajęli dom na terenie gminy Grabów nad Prosną, gdzie zajęli się uprawą narkotyków.

– Policjanci na terenie wynajmowanej posesji ujawnili blisko dwa kilogramy suszu narkotyków przeznaczonego do dalszej sprzedaży. Wartość zabezpieczonych środków odurzających została wyceniona na kwotę blisko 70,000 zł – informuje podkom. Ewa Jakubowska, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Ostrzeszowie.

Ponadto w trakcie prowadzonych czynności policjanci ujawnili blisko 60 litrów alkoholu bez znaków akcyzy oraz sprzęt do wytwarzania alkoholu. Były to urządzenia grzewcze, oraz przewody wentylacyjne.

– Straty Skarbu Państwa z tytułu niezapłaconych należności celnych i podatkowych zostały oszacowane na kwotę ponad 3000 zł – dodaje podkom. Jakubowska.

Ostrzeszowscy kryminalni prowadzą dalsze czynności w tej sprawie, niewykluczone są kolejne zatrzymania osób podejrzewanych o współudział w tym procederze.

źródło: KPP Ostrzeszów

wlkp24.info

Napisz do autora

Skomentuj ten wpis jako pierwszy!

Dołącz do dyskusji
Dodaj swój komentarz