„Brakuje go, nadal…” – w IV LO oddali hołd Włodkowi Więckowiakowi

1
Od śmierci Włodka Więckowiaka – naszego redakcyjnego kolegi, doświadczonego operatora kamery i prawdziwego pasjonata kina minęło półtora roku. Wspominamy go niemalże każdego dnia. Jego brak odczuwają także nauczyciele oraz uczniowie IV Liceum Ogólnokształcącego, w którym uczył Włodek. Był pierwszym prowadzącym zajęcia filmowe w klasie o profilu humanistyczno-filmowym. W piątek dyrekcja, nauczyciele oraz młodzież oddali hołd Włodkowi Więckowiakowi nazywając wyremontowaną właśnie salę nr 14 jego imieniem.

Dla uczniów był mistrzem, mentorem i skarbnicą wiedzy. Dla nauczycieli niezastąpionym kolegą z pracy. Włodzimierz Więckowiak, nasz redakcyjny kolega pracował w Telewizji Proart, jako operator kamery. W IV Liceum Ogólnokształcącym w Ostrowie zarażał pasją do kina tamtejszą młodzież, prowadząc zajęcia filmowe w klasie o profilu humanistyczno-filmowym.

Jego śmierć wstrząsnęła nie tylko redakcją Telewizji Proart i portalu wlkp24.info, ale także szkolną społecznością. Uczniowie i nauczyciele wspominają go niezwykle często i bez zastanowienia mówią, że Włodek jest kimś, kogo zastąpić się nie da. Dlatego postanowili salę nr 14 – czyli tam, gdzie uczył Włodek – nazwać jego imieniem.

Sala nr 14 przeszła kapitalny remont. Pomieszczenie zostało zaaranżowane tak, jak życzył sobie Włodek. Młodzież oprócz sztuki filmowej będzie uczyć się w niej także historii. Swoją obecnością na skromnej uroczystości zaszczyciła szkołę przede wszystkim rodzina patrona tej klasy – córki oraz brat zmarłego nauczyciela, operatora kamery. Byli też absolwenci, uczniowie i szkolnie pedagodzy. Wszyscy oddali się dziś wielu wspomnieniom i opowieściom o Włodku. A w IV LO przypominać o nim będzie teraz także jego fotografia, którą przekazała na ręce dyrekcji szkoły dyrektor generalna Telewizji Proart Anna Kobielska-Okrój i delegacja reprezentująca stację, w której Włodek pracował ponad dwie dekady. Autorem fotografii jest Tomasz Wojciechowski, a pokazuje ona Włodka, jakiego pamiętamy – skupionego przy pracy, zawsze profesjonalnego i ciekawego świata.

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

1 KOMENTARZ

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick