Bon na zakupy w Żabce? To oszustwo

4
Fot. Fanpage CERT Polska
Od kilku dni mieszkańcy także naszego regionu otrzymują wiadomości SMS z rzekomym bonem na zakupy w sklepach sieci Żabka. To oszustwo! O kolejnym sposobie oszustwa ostrzega CERT Polska za pośrednictwem swoich mediów społecznościowych.

Na telefony komórkowe Polaków w tym także mieszkańców naszego regionu przychodzą wiadomości SMS z informacją o otrzymaniu bonu na zakupy w sklepach sieci Żabka. Zawierają one link otwiera się strona wykorzystująca wizerunek sklepu z informacją o otrzymaniu kuponu o wartości 2000zł. „Dalsza część oszustwa przebiega jak we wcześniejszych odsłonach: użytkownikowi wyświetla się panel wyboru banku, na którego rachunek ma zostać przelana nagroda. Zdobyte w ten sposób dane logowania do bankowości internetowej służą do wykradzenia pieniędzy z konta” – informuje CERT Polska.

Apelujemy o ostrożność i nie klikanie w podejrzane linki! Takie wiadomości SMS możecie przekazywać nam na numer 799-448-084, a wszelkie inne zagrożenia zgłaszać za pomocą formularza na incydent.cert.pl.

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

4 KOMENTARZE

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick