BOK w nowej siedzibie odwiedziło już blisko 6 tys. osób

0
Wiele wskazuje na to, że przeniesienie Biura Obsługi Klienta przy Urzędzie Miejskim w Jarocinie było dobrym rozwiązaniem. Mieszkańcy doceniają inicjatywę władz miasta i fakt, że nie muszą już wchodzić na pierwsze piętro, by załatwić sprawy w urzędzie. Teraz mogą to zrobić w nowej siedzibie tuż przy budynku urzędu, wchodząc do nowego BOK-u prosto z parkingu.

Niemal 6 tys. osób od kwietnia, ponad 200 tygodniowo odwiedza nową siedzibę Biura Obsługi Klienta przy Urzędzie Miejskim w Jarocinie. Już nie na pietrze, a na parterze – prosto z parkingu i bez utrudnień architektonicznych. Tak są obsługiwani mieszkańcy miasta i gminy w Jarocinie. Władze zdecydowały o przeniesieniu BOK-u z głównej siedziby urzędu do budynku znajdującego się raptem kilkanaście metrów obok niego, w którym mieści się siedziba miejskiej spółki – Jarocińskiej Agencji Rozwoju. Jedno z pomieszczeń zajmowanych dotychczas przez JAR zostało wydzielone i przystosowane do nowej funkcji. To właśnie tutaj znajduje się Biuro Obsługi Klienta.

Dotychczas szczególnie osoby niepełnosprawne miały problem z wejściem na piętro głównego budynku, gdzie znajdowało się BOK. Bariery architektonicznej nie dało się pokonać. Zamontowanie windy wewnątrz budynku było niewykonalne. Stąd pomysł o przeniesieniu biura w zupełnie inne miejsce, ale – jak zapewniają władze miasta – doskonale skomunikowane z urzędem i… urzędnikami, którzy w razie potrzeby mogą zejść do BOK-u i pomóc w załatwieniu sprawy. – Naszym celem było usprawnienie pracy urzędu, a przede wszystkim ułatwienie realizowania  spraw przez mieszkańców i inwestorów. Zależy nam na tym, żeby nasi klienci byli obsługiwani w jak najbardziej komfortowych warunkach – wyjaśnia Adam Pawlicki, burmistrz Jarocina.

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick