Boisko przy Zespole Szkół Transportowo-Elektrycznych zyska nowe oblicze

1
Fot. powiat-ostrowski.pl
Boisko przy Zespole Szkół Transportowo-Elektrycznych w Ostrowie jest jednym z najstarszych w mieście. Ze względu na częste użytkowanie, wymaga gruntownego remontu. Prace już trwają, a miejsce zyska nowe oblicze już za kilka tygodni.

Modernizację przejdzie boisko do piłki nożnej. Zostanie wymieniona nawierzchnia, bramki oraz ogrodzenie, które jest już mocno zardzewiałe. Zmianę czeka także boisko wielofunkcyjne – tutaj także pojawi się nowa nawierzchnia oraz siatka ogrodzeniowa. – Remont wnętrz to jedna część projektu. Analizowaliśmy także możliwości w zakresie unowocześnienia już istniejącej bazy sportowej. ZST-E to szkoła typowo męska, prowadząca dodatkowo klasy sportowe, więc baza do prowadzenia zajęć z wychowania fizycznego ma tu szczególne znaczenie – powiedział Paweł Rajski Starosta Ostrowski.

Nowością będzie trzytorowa bieżnia do biegu na 60 metrów z nawierzchnią poliuretanową, skocznia z rozbiegiem do skoku w dal, tzw. klatka OCR czyli wielofunkcyjne urządzenie do ćwiczeń udoskonalających sprawność fizyczną, technikę pokonywania przeszkód i koordynację ruchową. Na boisku pojawi się także Street Workout, czyli zestaw przyrządów do ćwiczeń wykonywanych z wykorzystaniem prostych urządzeń typu drążki, poręcze, ławki, liny. Na boiskach zlokalizowany zostanie także tor przeszkód oraz rzutnia do pchnięcia kulą i wykonany z mineralno-żywicznej masy trakt biegowy wokół terenu.

Wymiana boiska to część projektu modernizacji Zespołu Szkół Transportowo-Elektrycznych i wyniesie 2,1 miliona złotych. Całość projektu związanego z placówką oświatową opiewa na około 7 milionów. Ponad 5,5 miliona to kwota dofinansowania z Polskiego Ładu. Pozostała część funduszy pochodzi z budżetu powiatu ostrowskiego.

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

1 KOMENTARZ

  1. Polski Ład, dobrze, że jest, inaczej by państwo umarło. Ktoś się jeszcze na te slogany nabiera? Co za durny naród.

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick