DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst
DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst

„Bogu na chwałę, ludziom na ratunek”. Święto ostrowskich strażaków [WIDEO]

W sobotę, 18 maja na terenie Komendy Powiatowej PSP w Ostrowie odbyły się Powiatowe Obchody Dnia Strażaka.

Ratują ludzkie życie i wciąż cieszą się bardzo dużym zaufaniem wśród społeczeństwa. Mowa o strażakach, którzy na co dzień pomagają ofiarom wypadków drogowych, pożarów i innych zdarzeń. 4 maja obchodzony był Międzynarodowy Dzień Strażaka.

W okolicy tej daty w wielu komendach organizowane są uroczystości celebrujące to święto. Dziś, w sobotę 18 maja na terenie Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej odbyły się Powiatowe Obchody Dnia Strażaka. Był uroczysty przemarsz z udziałem orkiestry, wręczenie medali, awansów i wyróżnień oraz przemówienia nowego komendanta ostrowskich strażaków i zaproszonych gości.

Dzień Strażaka zapoczątkował australijski mundurowy, który podczas jednej z akcji gaśniczych stracił pięciu swoich kolegów. Zginęli na służbie, ratując ludzkie życie. By oddać im hołd i okazać wsparcie dla ich rodzin zaczęto nosić czerwono-niebieską wstążkę. I tak po rozmowach ustalono, że właśnie świętem strażaków będzie 4 maja, dzień w którym wspomina się świętego Floriana.

Poniżej krótkie wideo z ostrowskich obchodów Dnia Strażaka. Dłuższa relacja z wydarzenia w poniedziałkowym serwisie informacyjnym Telewizji Proart.

0 Dołącz do dyskusji

Napisz do autora

Skomentuj ten wpis jako pierwszy!

Dołącz do dyskusji
Dodaj swój komentarz