Bogdan Wenta przyglądał się „zielonej energii”. Jakie ma spostrzeżenia?

6
Niezależność energetyczna była głównym tematem konferencji prasowej, w której wzięli udział Bogdan Wenta, prezydent Kielc, Beata Klimek, prezydent Ostrowa Wielkopolskiego oraz urzędnicy i przedstawiciele spółek reprezentujący oba miasta. Były trener reprezentacji Polski zadeklarował też chęć współpracy wykraczającej poza "robocze" wizyty.

Briefing odbył się na terenie Centrum Przesiadkowego i nie było to przypadkowo wybrane miejsce. Goście obejrzeli to rozwiązanie, mające pomóc w lepszym skomunikowaniu miasta, a także zobaczyli, jak w praktyce działają stacje do ładowania samochodów elektrycznych.

Podczas spotkania z dziennikarzami poruszono temat wymiany doświadczeń oraz tego, że nie można skopiować żadnego rozwiązania, ponieważ nie istnieje złoty środek. – Nasz przyjazd ma na celu zebranie cennych doświadczeń, które będziemy mogli przeanalizować i przynajmniej w jakiejś części przełożyć na grunt kielecki – powiedział Bogdan Wenta.

Z ust obojga prezydentów padły także słowa dotyczące ewentualnej współpracy w przyszłości, która mogłaby odbywać się wielopłaszczyznowo. – Absolutnie nie wykluczam takiego scenariusza i jestem w stu procentach przekonana, że taka współpraca pomiędzy samorządami także polskimi, jest możliwa, pożądana i bardzo dobrze, że dzisiaj dajemy początek tej wspólnej drodze – wtórowała Beata Klimek.

Konferencja prasowa z Bogdanem Wentą na terenie Ostrowskiego Centrum Przesiadkowego

Opublikowany przez wlkp24.info Środa, 22 maja 2019

 

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

6 KOMENTARZE

  1. Dlaczego ta energia jest nazywana „zieloną”. Przecież produkowana jest ze spalania węgla i biomasy. Czy to nie jest jakaś manipulacja?

  2. Dlaczego jak słucham Nycka, to przypomina mi się Salonowiec z filmu Rejs, który mówił „nie mogę być jednocześnie twórcą i tworzywem…” albo „malarze holenderscy malowali starych i pokurczonych ludzi…”. I w żaden sposób nie przypomina mi brzmienia głosu Himilsbacha?

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick