BM Stal trzecią drużyną Energa Basket Ligi. Ostatni mecz legendy! [WIDEO]

BM Stal Ostrów Wielkopolski kończy sezon z brązowymi medalami na szyi. We wtorek żółto-niebiescy przegrali z Legią Warszawa 85:88, ale obronili zaliczkę z pierwszego meczu, w którym pokonali rywala 85:73. Spotkanie w 3mk Arenie było także pożegnaniem legendy polskiej koszykówki – Łukasza Koszarka. Rozgrywający stołecznej drużyny już wcześniej ogłosił, że sezon 2022/2023 będzie jego ostatnim w roli zawodnika. Po końcowym gwizdku sędziów, ostrowscy kibice podziękowali owacją na stojąco byłemu reprezentantowi Polski za wszystkie lata spędzone na parkiecie.

Ostrowianie przystępowali do rewanżowego spotkania ze sporą zaliczką. W sobotę pokonali w Warszawie Legię 85:73. Medal trafił do drużyny lepszej w dwumeczu. Początek wtorkowego spotkania jednak rozpoczął się w najgorszy z możliwych sposobów dla gospodarzy. W pewnym momencie dzięki trafieniu Geoffreya Groselle’a, legioniści byli już lepsi o 21 punktów! BM Stal zmniejszyła lekko straty, ale po 10 minutach było 17:33.

W drugiej kwarcie gospodarze nieco opanowali sytuację. Dzięki dystansowym rzutom Jakuba Garbacza i Damiana Kuliga oraz bardzo dobrej grze Mateusza Zębskiego, na przerwę ostrowianie schodzili tracąc do rywala tylko cztery punkty. W trzeciej kwarcie Legia znów odskoczyła na 12 punktów, ale żółto-niebiescy niesieni dopingiem kibiców potrafili kolejny raz wrócić do meczu. Świetnie zagrali Nemanja Djurisić oraz Ojars Silins. To ich rzuty pozwoliły kontrolować przewagę.

BM Stal pod wodzą trenera debiutanta, kończy bardzo udany sezon, okraszony wywalczeniem Superpucharu Polski, wygraniem ligi ENBL oraz brązowym medalem Energa Basket Ligi.

BM Stal Ostrów Wielkopolski – Legia Warszawa 85:88 (17:33, 27:15, 18:21, 23:19)