BM Slam Stal trzecią drużyną w Polsce!

Będziemy zupełnie szczerzy – nie widzimy teraz sensu szczegółowego opisywania przebiegu wydarzeń na parkiecie w Słupsku. Pokrótce – pierwsza połowa była wyrównana, a gospodarze postawili bardzo twarde warunki. Do tego fanatyczna publiczność do samego końca była szóstym zawodnikiem Czarnych.

W trzeciej kwarcie przeważali podopieczni trenera Rajkovića, którzy wygrali tę odsłonę 17:10. I chociaż w ostatnich 10 minutach Słupszczanie zdołali doprowadzić do wyniku 62:64, to obserwując przebieg tego spotkania czuło się, że Żółto-Niebiescy nie wypuszczą prowadzenia z rąk. Końcówka należała właśnie do Stali, w kluczowych momentach – rutynowo – trafiał Carter, wspomagany przez Kinga, Johnsona czy rozgrywającego bardzo dobre zawody Chanasa. Po ostatnim gwizdku na tablicy wyników widniał wynik 76:67 dla BM Slam Stali. Ostrowianie wygrali tę serie 2:0. Po 15 latach do Ostrowa ponownie jadą brązowe medale.

Więcej wkrótce. Szykujemy skrót meczu, relację z medalowej wyprawy, wywiady.

Energa Czarni Słupsk – BM Slam Stal 67:76 (21:20) (16:20) (10:17) (20:19)