Bluszcz zagra w ostrowskim amfiteatrze. Zabrzmi elektroniczno-gitarowy duet

0
Fot. UMOstrów
Jarek i Romek Zagrodni, czyli zespół Bluszcz zagrają w piątek na deskach ostrowskiego amfiteatru. To kolejna odsłona letniego grania w Ostrowie. Bracia pochodzą z Wrocławia, a ostrowskiej publiczności zaprezentują brzmienia elektroniczno-gitarowe. Początek koncertu już o godzinie 20.00.

Bluszcz to wrocławski duet elektroniczno-gitarowy tworzony przez braci Jarka i Romka Zagrodnych. Zespół porusza się w klimatach muzyki gitarowo-elektronicznej, czerpiąc z brzmień starej polskiej fali syntezatorowej lat 80′ z wyraźnymi wpływami post-punku.

Debiutowali albumem „Junior”, a swój pierwszy koncert zagrali na OFF Festivalu w Katowicach. W kwietniu 2019 r. zespół wydał drugi album długogrający zatytułowany „W Naszych Domach”, tym razem w całości nagrany w języku polskim. Zespół na swoim koncie ma występy na takich festiwalach Open’er czy Męskie Granie.

We wrześniu 2020 r. wydali swój trzeci krążek „Kresz”, na którym usłyszymy połączenie współczesności z klasyką brzmienia polskich piosenek z lat ’80 i ’90.
Koncert już 30 lipca (piątek) o godzinie 20.00 w Parku Miejskim w Ostrowie Wielkopolskim. Bezpłatny wstęp na teren koncertu od godziny 19.00.
redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick