DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst
DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst

Blokady chodnikowe kością niezgody? Mieszkańcy krytykują, spółdzielnia odpowiada

Z naszą redakcją skontaktowała się jedna z mieszkanek bloku przy ulicy Paderewskiego w Ostrowie Wielkopolskim. Na terenie osiedla spółdzielnia mieszkaniowa założyła blokady. Zdaniem mieszkańców uniemożliwia to dojazd m.in. służb ratunkowych. Skontaktowaliśmy się z prezesem OSM i poprosiliśmy o komentarz i powody podjęcia takiej decyzji.

Fot. Czytelniczka

Do naszej redakcji wpłynęła wiadomość od jednej z czytelniczek, mieszkanek bloku przy Paderewskiego 31 w Ostrowie Wielkopolskim. „(…) Ostrowska Spółdzielnia Mieszkaniowa założyła nam blokady po obu stronach bloku. Blokady są tak usytuowane, że nie przejedzie żadne auto (…)Administracja tłumaczy, że można wypożyczyć od nich klucz do blokad” – czytamy w wiadomości.

Skontaktowaliśmy się z Andrzejem Jakubkiem, prezesem Ostrowskiej Spółdzielni Mieszkaniowej i zapytaliśmy o powód zamontowania blokad. – Było zebranie spółdzielni, mieszkańcy złożyli wniosek. Okazało się, że po wąskich chodnikach jeżdżą kurierzy i stwarzają zagrożenie dla mieszkańców. Blokady można opuścić proszą gospodarza o klucz. Chcieliśmy po prostu „ukrócić” takie praktyki kierowców – powiedział Andrzej Jakubek w rozmowie z redakcją portalu wlkp24.info.

Drugim z argumentów zaniepokojonych mieszkańców jest fakt, że blokady uniemożliwią dojazd pod klatkę służbom ratunkowym. „Nie przejedzie karetka pogotowia, czy straż pożarna. Jak wiadomo przy takich akcjach liczą się czasami sekundy. A administracja Ostrowskiej Spółdzielni Mieszkaniowej, właśnie przez takie działanie utrudniła pracę tak ważnym służbom. A my możemy pozostać bez ratunku(…) Każdy logicznie myślący człowiek wie, że nie będzie na to czasu, gdy ktoś będzie umierał lub, gdy będzie się paliło, nie wspominając już, że w nocy spółdzielnia jest zamknięta” – brzmi dalsza część wiadomości.

Prezes Ostrowskiej Spółdzielni Mieszkaniowej uspokaja, że służby mundurowe będą potrafiły poradzić sobie z blokadami. – Można je wyciąć lub po prostu przejechać trawnikiem. Poza tym dojazd tam jest bardzo wąski. Nie zmieści się tam żaden wóz strażacki – dodaje Jakubek.

A Wy co sądzicie o takiej decyzji? Dajcie nam znać w komentarzach pod artykułem.

 

Napisz do autora

Komentarze (2)
 • B
  Bartuś

  środa, 31 maja, 2023

  Ja bym na trzeźwo tego nie powiedział.

  „Prezes Ostrowskiej Spółdzielni Mieszkaniowej uspokaja, że służby mundurowe będą potrafiły poradzić sobie z blokadami. – Można je wyciąć lub po prostu przejechać trawnikiem. Poza tym dojazd tam jest bardzo wąski. Nie zmieści się tam żaden wóz strażacki – dodaje Jakubek.”

  Odpowiedz
  • A
   archeolog

   środa, 31 maja, 2023

   Drogi dojazdowe prowadzące pod wejścia do bloków są po to, aby po nich jeździć, a nie blokować. Przecież wybudowano je dla wygody i komfortu mieszkańców – nieprawdaż?

   Odpowiedz
Dołącz do dyskusji
Dodaj swój komentarz