Błąd oprogramowania w karetce N przekazanej przez Jerzego Owsiaka

0
Karetka pogotowia służąca do przewozu noworodków oraz niemowląt, która została przekazana ostrowskiemu szpitalowi w październiku przez Jerzego Owsiaka, uległa awarii. Naprawa błędu była możliwa w autoryzowanym serwisie, do którego nowy ambulans został przetransportowany na lawecie.

W drugiej połowie października Jerzy Owsiak przekazał na ręce dyrektora Szpitala w Ostrowie Wielkopolskim karetkę N sfinansowaną z pieniędzy zebranych podczas ostatniego finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Nowy specjalistyczny pojazd od razu został włączony do pracy i działał sprawnie do 7 listopada. W czwartek nastąpiła awaria, która unieruchomiła ambulans. Okazała się ona na tyle poważna, że potrzebna była pomoc autoryzowanego serwisu.

>> Dobrych wieści szukaj na naszym Instagramie! <<

– W oprogramowaniu pojawił się błąd, który uniemożliwiał jazdę powyżej pewnej prędkości – mówi portalowi wlkp24.info Adam Stangret z ostrowskiego szpitala. Pojazd został zabrany na lawecie, a mechanicy w trybie pilnym rozwiązali problem. – W serwisie uporano się z błędem w ciągu jednego dnia, więc w piątek karetka ponownie jest gotowa do działania – dodaje.

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick