BKS Ostrów reaktywacja. Boks powraca

5
Po dziesięciu latach postanowiono reaktywować w Ostrowie Wielkopolskim klub bokserski. W latach 2003-2008 BKS Ostrów był prowadzony przez Waldemara Pawlaka. No i w tamtym czasie ostrowscy zawodnicy święcili sukcesy w mistrzostwach Polski. W Ostrowie odbył się też międzynarodowy mecz Polska - Niemcy. Niestety, problemy finansowe sprawiły, że klub przestał funkcjonować. Teraz Waldemar Pawlak wspólnie ze swoim byłym podopiecznym Krystianem Sikorą postanowił reaktywować klub. We wtorek w hali III liceum odbył się pierwszy trening pokazowy.

W latach 2003-2008 w małym ostrowskim klubie Waldemar Pawlak trafił na wielu utalentowanych zawodników i zawodniczek. Ciężka praca doprowadziła reprezentantów BKS-u Ostrów do medali w mistrzostwach Polski. Później zabrakło środków finansowych na dalszą działalność. Teraz trener Pawlak wspólnie ze swoim podopiecznym Krystianem Sikorą chcą odbudować klub. – Przez kilka lat byłem w Irlandii. Tam pracowałem, ale z boksu nigdy nie zrezygnowałem. Trenowałem i walczyłem, zdobywając nawet mistrza Irlandii. Zawsze chciałem po powrocie reaktywować klub. Teraz to się właśnie dzieje – mówi nam Krystian Sikora.

We wtorkowe popołudnie odbyło się pierwsze, inauguracyjne spotkanie, w którym udział wzięło około 30 osób. W hali III liceum w Ostrowie zorganizowano pokazowy trening. – Tak spora liczba ludzi na pierwszym treningu pokazuje, że w Ostrowie jest zapotrzebowanie na boks. My tworzymy klub od podstaw. Mamy wiele planów i pomysłów. W treningach może wziąć udział każdy. Chcemy rozpocząć już pracę z dziećmi, jak również i z młodzieżą. Swoją ofertę kierujemy również do kobiet i do osób nieco starszych. Dla tak zwanych weteranów również planujemy treningi – podkreśla Waldemar Pawlak. Krystian Sikora dodaje: – Boks kojarzy się z rozbitymi nosami i ciężkimi nokautami. To jednak jest boks w wydaniu zawodowym. Z całą stanowczością mogę powiedzieć, że boks to dyscyplina, która rozwija i wzmacnia nasze ciało w ogólny sposób. Zresztą wystarczy przyjść na jeden trening i zobaczyć, jak to wygląda. Zapewniam, że po tym jednym treningu będzie ochota na kolejne. Trenujemy w poniedziałki, wtorki, czwartki i piątki w sali III liceum. W poniedziałki rozpoczynamy o godzinie 16.30. W pozostałe dni o godzinie 18. Zapraszamy wszystkich chętnych.

redaktor wlkp24.info
bartosz.karasinski@tvproart.pl

5 KOMENTARZE

  1. Pamietam 2005 r sala gimnastyczna na Wojska Polskiego jest co wspominac teraz jest tam stacja diagnostyczna dla uczniów skoły

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick