DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst
DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst

Ten artykuł jest wyświetlany w trybie archiwalnym, co może skutkować nieprawidłowym wyświetlaniem niektórych elementów.

Biskupice: Kanalizacja z dofinansowaniem

Wniosek został złożony w listopadzie ubiegłego roku na konkurs w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich 2014-2020 dla operacji typu „Gospodarka wodno-ściekowa”, poddziałanie „Wsparcie inwestycji związanych z tworzeniem, ulepszaniem lub rozbudową wszystkich rodzajów małej infrastruktury, w tym inwestycji w energię odnawialną i w oszczędzanie energii”, działanie „Podstawowe usługi i odnowa wsi na obszarach wiejskich”. – Dofinansowanie nie byłoby możliwe, gdyby nie profesjonalnie przygotowana dokumentacja do wniosku – powiedział Paweł Błaszczyk.

Realizacja zadania zakłada wykonanie systemu kanalizacji zbiorczej dla ścieków komunalnych o długości 3 259 metrów, modernizację stacji uzdatniania wody (wymiana zbiornika filtrów) oraz remont 270 metrów odcinka sieci wodociągowej. Ulepszenie infrastruktury zarówno wodociągowej, jak i kanalizacyjnej poprawi warunki bytowe mieszkańców.

Łączny koszt inwestycji to 2 678 859,39 zł, w tym dofinansowanie unijne wynosi aż 1 704 558,00 zł (63,63%). Jej zakończenie zaplanowano na kwiecień 2018 roku. W przyszłym miesiącu zostanie ogłoszony przetarg na wybór wykonawcy.

Napisz do autora

Komentarze (3)
 • M
  mieszkaniec

  piątek, 23 czerwca, 2017

  proszę o sprecyzowanie o jakie Biskupice chodzi?

  Odpowiedz
 • A
  Alejaki

  piątek, 23 czerwca, 2017

  Przecież są tylko jedne Biskupice w Gminie i Mieście Nowe Skalmierzyce…te koło Boczkowa. Biskupice Ołoboczne to inna bajka.

  Odpowiedz
Dołącz do dyskusji
Dodaj swój komentarz