Biskup poprosił, parafianie się złożyli. Pieniądze popłyną do poszkodowanych

4
Biskup kaliski Damian Bryl / screen z wideo na kanale Dom Józefa
Ponad 350 tys. zł zebrali diecezjanie podczas zbiórek zorganizowanych w parafiach. Trafią one na pokrycie kosztów remontów zniszczonych gospodarstw w wyniku przejścia w lutym wichury przez nasz region.

Biskup kaliski Damian Bryl poprosił wszystkie parafie o zorganizowanie zbiórek pieniędzy na rzecz poszkodowanych w nawałnicach. Parafianie przekazali na ten cel 351 143 zł. Pieniądze zostaną przekazane bezpośrednio osobom poszkodowanym przez kataklizm. Trąba powietrzna oraz silne porywy wiatru nie oszczędziły mieszkańców naszego regionu. W lutym uszkodzone zostały setki budynków.

Diecezja kaliska poinformowała w oficjalnym komunikacie, że pieniądze trafią do następujących miejscowości: Dobrzyca, Błaszki, Sośnica, Goliszew, Słupia pod Bralinem, Gruszczyce i Goszczanów.

O apelu biskupa dotyczącym zorganizowania zbiórek w parafiach poinformowaliśmy 19 lutego, a więc dwa dni po przejściu trąby powietrznej. Zbiórka została przeprowadzona w niedzielę, 27 lutego. „Po raz kolejny na naszych oczach wypełniają się słowa z Ewangelii św. Mateusza »Błogosławieni miłosierni, albowiem oni miłosierdzia dostąpią«” – napisali przedstawiciele diecezji dziękując za pomoc.

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

4 KOMENTARZE

  1. Mnie zawsze przy takich tragediach nurtuje pytanie.
    Dlaczego ludzie nie ubezpieczają swoich domostw. Wydatek naprawdę niewielki – maksymalnie kilkaset złotych rocznie (300 – 600,00 w zależności od zadeklarowanej wartości) a w przypadku szkody pokrycie 100% strat.
    Zamiłowanie do ryzyka czy głupota?!

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick