Biskup kaliski Damian Bryl składa życzenia świąteczne

0
"Wspominanie wielkich tajemnic naszej wiary pobudza nas, żebyśmy z radością i spokojem, ale też z nadzieją szli w nowy czas" - mówi biskup kaliski Damian Bryl, który zachęca też do pojednania i wybaczania sobie nawzajem. Zobacz życzenia duchownego skierowane do naszych Widzów i Czytelników na wlkp24.info.

To już powoli staje się tradycją, że biskup kaliski Damian Bryl składa Widzom Telewizji Proart i Czytelnikom portalu wlkp24.info świąteczne życzenia. Podobnie jest w tym roku. Duchowny podkreśla, że rozpoczyna się właśnie czas, kiedy przypominamy sobie „bardzo ważną prawdę naszej wiary”: – To prawda o Bogu, który stał się człowiekiem. O Synu Bożym, który stał się człowiekiem, jak każdy z nas. Zamieszkał wśród nas. To niezwykła prawda. Wielki Bóg chce z nami być.

Biskup kaliski zauważa, że narodziny Chrystusa to właściwy czas do wybaczenia i pojednania. W tych dniach jesteśmy blisko z rodziną, przyjaciółmi, ale zbliżamy się do każdego. – Może warto, aby ten czas był czasem, w którym podejdziemy do siebie i powiemy słowo „przepraszam”. Chcę inaczej. Chcę się poprawić. Spróbujmy, proszę – zachęca.

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick