Biskup anulował zwolnienie. Miesiąc później weszło w życie. Co z dyrektor Caritasu w Przedborowie?

92
Brak zaufania i nierentowność ośrodka Caritas w Przedborowie w powiecie ostrzeszowskim? Taki powód zwolnienia usłyszała Weronika Marciniak, kierownik ośrodka. Do zwolnienia miało dojść dużo wcześniej jednak o anulowaniu decyzji zapewnił sam biskup i ks. Piotr Kowalek, dyrektor Caritasu w Diecezji Kaliskiej. Kapłan ponownie zmienił zdanie i poinformował Weronikę Marciniak o zwolnieniu. W ośrodku zostały wymienione zamki, a pracownicy zostali poproszeni o zabranie swoich rzeczy. Interweniowała także policja.

Sprawa zwolnienia Weroniki Marciniak, dyrektor ośrodka w Przedborowie pojawiła się już w ubiegłym miesiącu. Wtedy też, zdaniem szefowej placówki chciano wyrzucić ją z pracy. – Rozmawiałam wtedy z biskupem i zapewniono mnie, że wypowiedzenie nie wejdzie w życie. W poniedziałek wezwano mnie na rozmowę i poinformowano, że z dniem 1 lipca już nie pracuję i mam zabrać swoje rzeczy – mówi Weronika Marciniak, kierownik ośrodka szkoleniowo-wypoczynkowego Pascha w Przedborowie w powiecie ostrzeszowskim.

Kamery monitoringu miały zostać wyłączone, a w placówce zmieniono zamki. Klucz nie pasował już ani do drzwi wejściowych, ani do gabinetu dyrektora. Ksiądz Piotr Kowalek, dyrektor Caritasu Diecezji Kaliskiej nie chciał wypowiadać się przed kamerą i skierował nas do rzecznika kurii. – Co do sprawy samego zwolnienia nie chciałbym się wypowiadać, bo nie mam wiedzy w tym temacie – poinformował ks. Michał Włodarski.

Za zwolnioną Weroniką Marciniak murem stanęli pracownicy. – Kiedyś działo się tu źle, ale teraz jest tu naprawdę dobrze. Nie podoba mi się cała ta sytuacja, która tu zaistniała – powiedział Sławomir Szymoniak, jeden z pracowników ośrodka.

Zdaniem pracowników cała sytuacja ma być rodzajem zemsty ks. Kowalka za wcześniejsze zwolnienie jego brata, który pracował w ośrodku w Przedborowie. Weronika Marciniak będzie odwoływać się od decyzji i ma zamiar rozmawiać na ten temat z samym biskupem Diecezji Kaliskiej. – Jeśli wypowiedzenie wejdzie w życie to chcę rozliczyć się z biskupem i przekazać mu klucze. Ja z księdzem Kowalkiem nie chcę mieć już nic wspólnego – mówi Weronika Marciniak.

Zapytaliśmy rzecznika kurii, czy takie spotkanie zostało już umówione. Rzecznik Diecezji nie posiadał wiedzy na ten temat. Udało nam się dowiedzieć, że wszyscy pracownicy ośrodka przedstawili dziś zwolnienia lekarskie i nie stawili się w pracy. Miały odbyć się także rozmowy telefoniczne pracowników z ks. Kowalkiem w celu spotkania i wyjaśnienia sprawy. Na spotkanie nie została zaproszona zwolniona kierownik. Pracownicy odmówili przyjścia na wyznaczone spotkanie.

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

92 KOMENTARZE

 1. Proszę zbadać jakim uczuciem darzy dyrektor panią kierownik ośrodka w Słupi. Coś jest na rzeczy, dał jej awans za straszne rzeczy, a w Przedborowie za ciężką pracę wynagrodził zwolnieniem. Ale najgorzej jak się człowiek kieruje uczuciem a nie rozumem.

 2. Czarna mafia, jak coś nie pasuje to można robić co się chce.
  Nierentowny ? Mało macie, niby po cóż został powołany caritas ? Żeby pomagać najuboższym, pewnie nie skoro dla kleru liczy się rentowność !
  (Jakby do diaska mało mieli)

  • Widocznie mieli rację. Powstał po to żeby wspierać inicjatywy Caritas a nie wspiera. Więc nierentowny. Więc co się plujesz.

 3. Biskup nic nie wie, rzecznik nic nie wie , dyrektor nie chce się wypowiadać. Jeżeli panowie się nie sprawdzają są do zmiany!!

 4. Ks Piotr zmienną jest. Umawia się na jedno potem ,, ktoś” na niego zadziała i na drugi dzień się wypiera że coś takiego miało miejsce i jest zupełnie inna wersja. Taki kłamczuszek.

  • Wynika na to że brak kompetencji i umiejętności to żaden problem. Ważne że kolega biskupa.

 5. Dużo gadania, jeszcze więcej obietnic i zderzenie z rzeczywistością. Cuda – wianki o których prawdę znają tylko nieliczni

 6. Chodzą słuchy że ks. Piotr sam się wepchnąć żeby ratować swoją lube Barbarę ktora miała ostro nagrzebane w papierach.

 7. A gdzie katolickie miłosierdzie i przebaczenie księże Piotrze?
  Szanuj bliźniego swego – zedrzyj koszule z niego. Ot i kwintesencja polskiego kościoła. Czyny , nie słowa – i to się zgadza. Fuj.

 8. Widocznie w kurii jak w państwie prawa. Ja tu rządzę, Ja wam pokażę.
  Nie do pomyslenia że kapłan może tak postępować z ludźmi. Oni nauczają nas etyki i moralności, a jak widać sami nie mają jej za grosz. Współczuję pracownikom. Taka instytucja co niby pomagać ma ludziom potrzebującym a swoich współpracowników traktuje jak przedmioty. Na mszach, w radiach i telewizji opowiadają jakie to caritas działa tworzy. To dowód na to że jeden człowiek nieodpowiedni może zniszczyć cały wizerunek caritas i kościoła w kilka chwil.

  • Wizerunek Kościoła już dawno legł w gruzach. Poczytajcie książki na temat Kk, a włosy wam się zjeżą na głowie. Np. „Sodoma. Hipokryzja i władza w Watykanie” Martela albo „27 śmierci Toby’ego Obeda” Joanny Gierak-Onoszko (to o tym, o czym teraz bardzo głośno, czyli o działalności Kk w Kanadzie – o gwałtach, torturowaniu psychicznym i fizycznym dzieci rdzennych mieszkańców Kanady). Kk to mafia, która z Bogiem nie ma nic wspólnego!

 9. I Ci ludzie co teraz mają zrobi?!
  Sumienia trzeba nie mieć! Nawet prywaciarze jak mają problem to w oczy powiedzą a podchody robią.
  Czy ksiądz Piotr i Biskup wiedzą jakie konsekwencje prawne mogą być za takie postępowanie? Pracownicy powinni się natychmiast do PIP zgłosić. Prawa Pracy zostały złamane na wielu polach. Pracownicy walczcie o swoje prawa!

 10. Dziś spotkanie było na plebani …
  Żeby ustalić szczegóły co do imprezy w sobotę …
  Żarty może na plebani odbędą się imprezy hahah

  • Współczuję państwu… dotychczas ja byłam tam szefową kuchni ale dyrektor zamienił mnie na koleżankę brata księdza… zrobił miejsce dla nich …

  • Współczuję jedzenie byłej kucharki było rewelacyjne i ludzie z tego względu tam robili imprezy.Szkoda bo z tego co wiem to miała zgraną i fajna ekipę A teraz co szkoda!!!!

 11. Od wczoraj są wstRzymane przyjęcia bezdomnych na kwarantannę pan kowalek oznajmił ze tydzień prZyjecia są wstrzymane i pan bezdomny musiał iść pod most co na to Miasto Ostrów ??

 12. Przydałaby się zmiana biskupa bo widać że obecny nie umie sobie poradzić.ks Kowalek robi co chce A biskup mu na to jeszcze pozwala. Czyli rączka raczke myje .Dobrze że jest jeszcze ktoś nad nimi. Może warto zacząć interweniować w wyższych instytucjach?

 13. Niestety nikt nie został poproszony o zabranie swoich rzeczy. Pracownicy sami musieli wezwać policję żeby zabrać swoje rzeczy osobiste. Pracownicy zostali potraktowani jak złodzieje.

 14. Jestem tym zniesmaczon,robią co chcą,nie liczą się z ludźmi wcale.Mialam tam zamówiona imprezę, ale zrezygnowalam,ponieważ dostałam namiary o księdza na nową kucharke którą teraz bedzie z którą miałam przyjemność kiedyś pracować i szczerze słowo kucharka to za dużo piwiedziane

 15. Patrząc na część komentarzy, należałoby zacząć od zmiany nastawienia społeczeństwa i łatwowierności w to że gdzieś na jakimś szczeblu w KK jest lepiej – im wyżej tym wiecej metrów mułu.
  Szykuje się następujący obraz – KK dostaje łącznie prawie tyle co polska obronność. Rydzyk idzie do więzienia na 10 lat za brak informacji o finansowaniu ze środków publicznych bo Kaczor rozpisze przedterminowe wybory (żeby zwalić własne rozgrabienie państwa na opozycje i wrócić po 4 latach na białym rumaku). Ktoś musi tę lukę biznesowo szpiegowską z pod znaku Radia Maryja wypełnić. Przecież szkoda tych częstotliwości z Uralu marnować.
  Dlatego teraz dojdzie do wojny i plebiscytu na najwiekszą świnię, łajdaka i zwierzę w purpurze gotowe sprzedać własną matkę. Jak widać kandydatów nie brakuje. Kościół gotów jest poswiecic legiony koloratek dla zachowania status quo odnośnie finansowania KK w Polsce. Show must go on.

 16. Że teraz na plebanii otworzy Pasche 2?
  Śmiechu warte. Działanie bardzo pochopne. Pracownicy poszkodowani ale ciekawe co zrobią z bieżącymi kateringami i imprezami. Co na to klienci? Raz zawiedzony klient nie wróci do takiego przybytku!

 17. Jestem ciekawa czy nowo powołana pani Marta odrobi godziny za które miała zapłacone A nie odrobiła?Z taką opinia po prostu szok.

 18. Nowa miotła najlepiej zamiata. Rozliczyć Panią prezes co do złotówki i albo przeprosić albo do prokuratury. Bez przyczyny nikt by prezesa nie zwolnił i to w taki sposób.

  • Powinny być ! Ale pewnie nikt się nie odważy tego ujawniać wiele osób można by wtedy pociągnąć na dno

 19. Jestem ciekawa czy nowo powołana pani Marta odrobi godziny za które miała zapłacone ?
  Żart jakiś że taka osoba na takim miejscu.

 20. Do wiadomości!!! Nowa szefowa kuchni to koleżanka brata księdza…osoba która ma mało pojęcia o kuchni tak samo jak jego brat …Niesamowita ustawka księdza dyrektora..

 21. Kowalek wynajął sobie ochronę Guard A ludzie za ciężką pracę nie zapłacił. Kiedy będą wypłacone wynagrodzenia, ludzie nie mają za co żyć. Może teraz poznamy dobrodusznosc caritasu

 22. Pracownicy czekają za wypłata wynagrodzenia. Do ośrodka nie idzie się dodzwonić bo nikt nie odbiera telefonu. Ludzie żądają wypłaty za swoja ciężką pracę. Teraz można zobaczyć jaki to dyrektor Caritasu jest dobroduszny że nie wypłaca wynagrodzeń i ludzie nie mają za co żyć

  • Dlaczego komentarze o Sławku są nie dodawane dlaczego nikt nie napisze jaki to pozuwacz pani dyrektor nic nie robiącej i bawiącej się za pieniądze caritas ?

 23. Nareszcie ktoś się wziął za mafię z Przedborowa panią Dyrektor i Sławka który z nią sypia jak ona ludzi traktuje przez 4 lata to wszyscy odeszli i został popychacz Sławek proszę popytać ludzi jak para się wozi kładami za pieniądze caritasu po lesie wszyscy wiedzą jak jest wszystkich zwolnić a pierwszego Sławka

 24. Kowalek sobie ochronę Guard zatrudnił.A ludzie za ciężką pracę nie dostali wynagrodzenia.Do ośrodka nie idzie się dodzwonić.Teraz można poznać dobroduszność Dyrektora Caritas.Ludzie nie mają za co żyć A on robi sobie koszty.Ciekawe czego się boi?

 25. Jest już mowa ochrona Guard A ludzie za ciężka pracę wynagrodzenia nie dostali Do ośrodka nie idzie się dodzwonić Teraz widać dobroczynność Ludzie nie mają za co żyć A tu takie koszty po prostu brak słów…..

 26. Nie znam osób pracujących w tym ośrodku ani nigdy tam nie byłam, więc ciężko jest mi się wypowiedzieć, czy czymś zawiniły, jaki był poziom pracy lub kto z kim sypiał (opisywanie takich sytuacji na forum publicznym jest dla mnie prostackim zaspokojeniem instynktów, które nie przystoją żadnemu szanującemu się człowiekowi). Fakt jest faktem, że potraktowanie w taki sposób ludzi w dodatku przez instytucje podległa kościołowi katolickiemu świadczy o tym, iż kościół zmierza w kierunku odsunięcia od siebie wiernych. Brak szacunku, przestrzegania prawa pracy, znęcanie się psychiczne nad pracownikami oraz umywanie rąk przez wszystkich pracowników Caritas, oraz kurii!
  Niestety jako osoba wierząca i uczęszczająca do kościoła wielokrotnie miałam do czynienia z Piotrem. Ciężko jest mi napisać księdzem, ponieważ uznaje jego świecenie za jedną z wielu pomyłek byłego biskupa kaliskiego. Całe życie myślałam, że pobyt w seminarium to sprawdzian, który wygrywają najlepsi, najbardziej oddani Panu Bogu oraz ci, którzy pragną poświecić swoje życie, by pomagać, wspierać, szanować i nieść dobre słowo. Niestety przykład tej osoby to zaprzeczenie wszystkich zadań kościoła katolickiego. Jego intensywne awansy są niezrozumiale dla wielu parafianów oraz społeczności Ostrzeszowa. Jest on również przyczyna mojego oddalenia się od kościoła Św. Jadwigi. W innych kościołach w Ostrzeszowie widzę księży, którzy aktywnie głoszą Słowo Boże. Jego osoba działa na mnie strasznie – dla niego nie liczą się ludzie, tylko pieniądze, nie umie dochować słowa lub zmienia je, nie licząc się z niczym i nikim, każda dodatkowa władza, która otrzymuje, daje mu moc wyżywania się na ludziach i poniżania ich, czerpie przyjemność z możliwości posiadania władzy nad nimi.
  Co do odmówienia przyjęcia osoby bezdomnej do ośrodka (jak zostało wspomniane wyżej) nie jest również dla mnie zaskoczeniem. W swojej karierze był też w stanie odmówić pomocy innym księża lub pomagał nadmiernie tym, których aktywność w kościele powinna zostać zmniejszona do minimum.
  Po raz kolejny ratowanie brata staje się priorytetem. Naprawdę bardzo rozumiem braterska miłość i chęć pomocy, ale to zaczyna być niesmaczne! Podczas jednego, ze wsparć brata został on mianowany jednym z nauczycieli, który „przygotowywał” mnie do sakramentu bierzmowania. Byłam nim i całym procesem tak zniesmaczona ze sama nie wiedziałam, czy chce do niego przystąpić. Wielokrotnie zostaje on angażowany we wszystkie możliwe działania kościelne i jeśli praca w ośrodku, będzie następna forma wsparcia, to osobiście nie będę zaskoczona.
  Ciężko mi to napisać, ale kościół katolicki wymaga wielu zmian w diecezji Kaliskiej. Wymiana jednego zła na drugie nie jest żadnym rozwiązaniem, a może narobić wiele szkód w naszej diecezji.
  Powołanie nowego biskupa niosło duże nadzieje na polepszenie się sytuacji, ale jak widać po raz kolejny, ręka rękę myje
  Mam nadzieję, że doczekam dnia, kiedy kościół katolicki ograniczy się do głoszenia słowa bożego, przestanie działać, jak mafia wspierana przez prawo oraz zostanie rozliczona ze wszystkich swoich grzechów.
  Przeraza mnie fakt posiadania przez niego dwóch twarzy- jak to pięknie można mówić o miłosierdziu, pomocy bliźniemu, miłości i szacunku do drugiego człowieka, a jednocześnie wykazywać się takim postępowaniem. Niech Bóg miłosierny, ma go w swojej opiece, a modlitwy wiernych niech pomogą mu w wyciszeniu gniewu, który w nim drzemie. Niech Św. Jadwiga wspiera go w odnalezieniu drogi zgodnej ze słowami Boga.
  Moją modlitwę poświecę intencji tych biednych osób, które zostały skrzywdzone przez kościół katolicki oraz wysłannika Piotra by miłosierny Bóg wsparł je w tym ciężkim dla nich czasie.

  • Ty kobieto chyba piszesz o kimś innym, ale piszesz tak dlatego, ponieważ ks. Piotr nie zrobił czegoś co chciałaś. Przykre to bardzo. Znam go od dziecka i znam jako kapłana i nigdy złego słowa na niego nie powiem.

  • Ks.Piotr jest wspaniałym człowiekiem,oddanym swojej parafii i parafianom.Nie wiem z jakimi problemami zmaga sie powyższa osoba,ale widać w niej jad i nieszczęśliwe życie skoro pisze takie głupoty.A Caritas powinien być rentowny i pomagać innym,więc jeżeli rozliczenia się nie zgadzają to należy to wyjaśnić.Ta pani zajmuje się tym od 4 lat,ale to nie jej własność,jest tylko pracownikiem,a pracownika można zmienić,zwłaszcza jak nie spełnia pokładanych w nim nadziei.

 27. Ten cyrk musiał się kiedyś skończyć , pani dyrektor traktowała pracowników jak zło konieczne, ważne że jadą się zgadzała i tyle w temacie ,mam nadzieję że rozlicza się co do złotówki

  • Ciekawe skąd to wiesz skoro może nie miała ta osoba do czynienia z panią dyrektor.

 28. Ośrodek był zamknięty bardzo długo i jakoś nikt z głodu nie umarł , a co do pani dyrektor to niech rozlicza się do złotówki

 29. Kiedyś miałem „przyjemnosc” tak pracować. Szefowa kuchni żenada. Wielkie histerię i płacz. Jak pokazałem że umiem wiele zaraz mnie poznali. Zastanówcie się ludzie co piszecie. Gwiazdy Paschy które pracują na kuchni czemu nie zabrały głosu w rzekomym materiale? Lepiej ukrywać się. Walnijcie się 3 razy w pierś zanim coś napiszcie. Może osoby ktore sa wymienione w komentarzach swoja praca i wiedza komuś zagrażają- bo są lepsze? Kucharzem nie trzeba być z zawodu jak z chęci rozwijania się i lubienia tego co się robi. Opanujcie się ludzie. Złość i zawiść bierze w górę!

 30. Material byle jaki. Pani kierownik strasznie niedokładnie się wypowiada. Może owa dama ma coś na sumieniu najpierw chce się rozliczyć później nie ludzie o co tu chodzi? Pan Sławek który w ogóle nie ogarnia nic prócz śmieci się wypowiada bo chyba mu kazano. Może nie bzyknie? Owa dama nie da. Dziewczyna która pracuje tam kilka miesięcy czy tyg wie więcej niż cała góra. Na moje oko oni mają coś na sumieniu. Teraz sie wybarwiaja. No cos nie pyklo. I szukają wiary w polu no kochane Panie i kochani Panowie karma wraca!!!

  • Co wy ludzie wypisujecie w głowie się to nie mieści byliście tam wiecie jak było A może pod łóżkiem lezeliscie żenada jak ktoś kto nie zna potrafi oczernic drugie osoby.A co do kucharki to każdemu czasem nerwy siadają jak przychodzą niby kucharze i mieć nie wiedzą tylko non stop się pytają.Pytam to są kucharze?Oj napewno nie

 31. Dzieje się nawet w Slupi…są i narkotyki w ośrodku hahahah co na to pani Barbara i Pan ksiadz Kowalek
  Oto jest pytanie skąd się wzięły ?

 32. Przecież jest jeszcze centrala Caritas jest taka pani Karolinka Moniczka No i Honoratka może tam telewizja tez powinna odwiedzić co niektórych pracowników m.in wymieniane osoby wyżej moze za was tez się wezmą WKONCU

 33. Nie mogę uwierzyć w to co czytam. Jak można tak oczerniać ludzi. Co wy piszecie? Znacie dokładnie sprawę czy tylko to, co Wam media powiedziały? I jeszcze to, że wikarego zmieniają bo podejrzenia o pedofilię. Co za bzdury! Przecież teraz jest czas zmian jak zawsze z końcem roku szkolnego. Siostra pracująca w parafii też odchodzi bo dostała powołanie do innej placówki. Też napiszecie, że podejrzenie o pedofilię? Ludziska, opamiętajcie się! A co KS. Kowalska to bardziej uczciwej osoby nie znam.

 34. Co do slupi to jest bomba z opóźnionym zapłonem. Zaraz wypłyną wszystkie brudy super trio Piotrusia, Baski i cichociemnej Ewci

 35. Nie wiem w czym problem ludzie są zwalniam z innych stanowisk i takiej dramy nie robię ,więc pytam o co chodzi ,z tego co się orientuje ostatnia pani dyrektor pani Bąk też tak musiała odejść , i tekewizji nie było porostu odeszła z klasą !!!

  • Może dlatego że miała coś na sumieniu. I zostało zwolniona w cywilizowany sposób. A nie jak w tym przypadku ksiądz Kowalek się zachował. Takie podchody to chyba w przedszkolu można się bawić. Zmiana decyzji jak chorągiewka na wietrze. Gdzie zawieje tam idzie to chyba jest nie dopuszczalne i to jeszcze na takim stanowisku.

 36. Być może w tym ośrodku nareszcie będzie normalnie a pani dyrektor z takimi umiejętnościami z powodzeniem znajdzie pracę w innej instytucji pozdrawiam

 37. Oj widzę, że poprzednicy znaleźli sobie miejsce do wylewania hejtu na innych. Kochani trochę pokory, nie znając sytuacji po co się wypowiadać i kierować w czyjaś stronę takie słowa ?
  Pamiętajcie, że w sieci nikt nie jest anonimowy, a już napewno bezkarny. Obrażanie Księdza Piotra w niczym Wam nie pomoże, no chyba że trochę wam ulży i ujdzie zgromadzone ciśnienie, niektórzy dużo czasu spędzili na napisanie pięknych, długich, elokwentnych komentarzy na temat tego jak to bardzo są zniesmaczeni zwolnieniami innych (?). Polecam długi spacer na łonie natury, każdemu się przyda, a będzie pożyteczniejszy niż wypisywanie bzdur w internecie.
  Ej słuchajcie, a może teraz w każdej firmie jak zwolnią pracownika, będziemy wypisywać na jego pracodawcę takie rzeczy jak tu poniżej ? CO WY NA TO ???? ❤️ Dużo miłości kochani.

 38. Wylewanie żali na całego jest tu urządzane. A ja napiszę coś co nie jednego zszokuje, ale może zmobilizuje i da znać osobom które tak jak ja nie zgadzają się z poniższymi komentarzami, że to właśnie pisanie negatywnych, obraźliwych, ANONIMOWYCH komentarzy najlepiej się sprzedaje. Mi ksiądz Piotr przywraca wiarę w księży, patrząc na to co się dzieję, uważam ze jest ostatnim który na pierwszym miejscu stawia drugiego człowieka – takich księży już nie ma. Dlatego szanujmy co mamy i nie niszczmy drugiego człowieka. A to co robicie poniżej jest niszczeniem które może doprowadzić do nieszczęścia, ciekawe co wtedy powiecie.

  • To kowalek niszczy ludzi. Więc w czym problem. Zło wraca do tego który skrzywdził proste.

  • rozumiem ze jesteś jednym z oburzonych pracowników? Proste to jest jak karma wróci do tych którzy teraz sieją zmącenie i zło wokół Księdza Piotra, który po części padł ofiarą systemu jakim jest Kościół Katolicki.

  • Brawo! Myślę podobnie. Najlepiej się wypowiadać nie znając szczegółów. Ludzie się podli i mogą doprowadzić swoją podłością do nieszczęścia.

 39. Biskup widocznie lubi anulować wypowiedzenia tak jak w slupi p. Kierownik. Niestety minęły już 2 miesiące od jej powrotu i nie weszło w życie.

 40. Brawo! Myślę podobnie. Najlepiej się wypowiadać nie znając szczegółów. Ludzie się podli i mogą doprowadzić swoją podłością do nieszczęścia.

 41. Psy szczekają a karawana idzie dalej , ksiądz jako przełożony ma prawo zwolnić pracownika i tyle w temacie. A te wszystkie komentarze pokazują tylko jakie pustaki to piszą bo ksiądz taki i owaki, co wy sobie myślicie że ją ktoś przyspawał do stołka a najlepsze to jest to że większość komentujących nie ma pojęcia dlaczego ją zwolnił, może wypadało by się najpierw dowiedzieć.

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick