DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst
DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst

Ten artykuł jest wyświetlany w trybie archiwalnym, co może skutkować nieprawidłowym wyświetlaniem niektórych elementów.

Bilans akcji „zero tolerancji”

„Jedną z najczęstszych przyczyn zdarzeń drogowych jest niedostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze” – alarmują funkcjonariusze i jak utrzymują „w trosce o bezpieczeństwo użytkowników dróg, policjanci na terenie województwa wielkopolskiego przeprowadzają działania pod nazwą PRĘDKOŚĆ”. Głównym celem tej akcji jest zmniejszenie zagrożenia wypadkami oraz kolizjami spowodowanymi przez nadmierną prędkość.

Podczas tego typu działań wykorzystywane są wszystkie możliwe urządzenia techniczne, jakimi dysponują funkcjonariusze. Kontrole prędkości prowadzone są z wykorzystaniem wideorejestratorów i ręcznych mierników prędkości. Lokalizacja punktów pomiaru prędkości często ulega zmianie, a miejsca dokonywanych kontroli są wynikiem bieżących analiz stanu bezpieczeństwa w ruchu drogowym – informuje st. sierż. Małgorzata Łusiak, rzecznik prasowy ostrowskiej policji.

W działaniach na terenie powiatu brało udział 22 funkcjonariuszy. Podczas akcji mundurowi skontrolowali 161 pojazdów. Na kierujących pojazdami nałożono w sumie 70 mandatów karnych za przekroczenie dopuszczalnej prędkości, w tym 27 kierujących przekroczyło dozwoloną prędkość w rejonach przejść dla pieszych, 2 kierujących straciło prawo jazdy za przekroczenie prędkości o 50km/h w terenie zabudowanym. Zdarzali się również kierujący, którzy nie mieli zapiętych pasów bezpieczeństwa.

Przez najbliższe dni kilkuset policjantów będzie konsekwentnie egzekwowało przestrzeganie przepisów dotyczących dozwolonych prędkości na wielkopolskich drogach.

 

Napisz do autora

Skomentuj ten wpis jako pierwszy!

Dołącz do dyskusji
Dodaj swój komentarz