Bilans akcji „zero tolerancji”

0

W miniony weekend drogówka w całej Wielkopolsce zwierała szyki na akcję „Prędkość – zero tolerancji”. Mundurowi mieli jeszcze uważniej niż zwykle zwracać uwagę na kierowców, którzy zbyt mocno dociskają pedał gazu. W powiecie ostrowskim skontrolowano dokładnie 161 pojazdów. W wielu przypadkach policjanci odchudzili swoje pliki z drukami mandatów.

„Jedną z najczęstszych przyczyn zdarzeń drogowych jest niedostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze” – alarmują funkcjonariusze i jak utrzymują „w trosce o bezpieczeństwo użytkowników dróg, policjanci na terenie województwa wielkopolskiego przeprowadzają działania pod nazwą PRĘDKOŚĆ”. Głównym celem tej akcji jest zmniejszenie zagrożenia wypadkami oraz kolizjami spowodowanymi przez nadmierną prędkość.

Podczas tego typu działań wykorzystywane są wszystkie możliwe urządzenia techniczne, jakimi dysponują funkcjonariusze. Kontrole prędkości prowadzone są z wykorzystaniem wideorejestratorów i ręcznych mierników prędkości. Lokalizacja punktów pomiaru prędkości często ulega zmianie, a miejsca dokonywanych kontroli są wynikiem bieżących analiz stanu bezpieczeństwa w ruchu drogowym – informuje st. sierż. Małgorzata Łusiak, rzecznik prasowy ostrowskiej policji.

W działaniach na terenie powiatu brało udział 22 funkcjonariuszy. Podczas akcji mundurowi skontrolowali 161 pojazdów. Na kierujących pojazdami nałożono w sumie 70 mandatów karnych za przekroczenie dopuszczalnej prędkości, w tym 27 kierujących przekroczyło dozwoloną prędkość w rejonach przejść dla pieszych, 2 kierujących straciło prawo jazdy za przekroczenie prędkości o 50km/h w terenie zabudowanym. Zdarzali się również kierujący, którzy nie mieli zapiętych pasów bezpieczeństwa.

Przez najbliższe dni kilkuset policjantów będzie konsekwentnie egzekwowało przestrzeganie przepisów dotyczących dozwolonych prędkości na wielkopolskich drogach.

 

redaktor wlkp24.info
poczta@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick